Ужгородська міськрада стала «радою, дружньою до медіа»

Результати дослідження «Рада дружня до медіа: оцінка стану дотримання Закону України «Про інформацію» у регламентах міських рад, що реалізоване у рамках проекту ІМІ «Блогери України проти корупції» за підтримки Freedom House, презентували напередодні у Києві в «Укрінформі» у присутності представників органів місцевого самоврядування більшості регіонів країни.

Експерти проаналізували регламенти 47 обласних та міських рад, на жаль, дослідження показало, що понад третина рад (а саме 17) порушують вимоги чинного законодавства щодо забезпечення прав журналістів. Їм надіслали рекомендації для усунення проблемних моментів із їхніх регламентів або ж положень про порядок акредитації.

Натомість відзначили, що були приємно вражені, бо багато рад врахували всі вимоги Закону України «Про інформацію» під час створення своїх регламентів. Ужгородська міська рада – серед кращих рад, яких нагородили відзнакою ІМІ «Рада дружня до медіа».

Як зазначається, ІМІ «проаналізувавши Регламент Ужгородської міської ради та порядок реалізації доступу журналістів до засідань ради, визначив відсутність прямих порушень вимог чинного законодавства України з приводу гласності та відкритості органів місцевого самоврядування та забезпечення прав журналістів і представників ЗМІ. Акредитація представників засобів масової інформації для відвідування сесій Ужгородської міської ради не передбачена, доступ на засідання сесій – вільний.Регламентом Ужгородської міської ради передбачено присутність на пленарних засіданнях ради засобів масової інформації та здійснення ними своєї діяльності», - йдеться у повідомленні прес-служби Ужгородської міськради.  

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...