Новини

Ужгородська міськрада хоче виділити 626 тисяч на виконання судових рішень

Про це йдеться у проекті рішення “Про Програму виконання рішень судів та інших виконавчих документів на 2016-2017 роки”, яке Ужгородська міськрада розгляне вже 4 лютого.

Метою цієї Програми є забезпечення повного виконання зобов'язань органами місцевого самоврядування міста Ужгород, які виникли на підставі судових рішень та виконавчих документів.

Завданнями Програми є вирішення питання щодо погашення вже існуючої заборгованості за судовими рішеннями, виконавчими документами, відповідальність за виконання яких несуть органи місцевого самоврядування.
Нагадаємо, в Ужгородській міськраді не лише цього скликання і раніше виникали суперечки з приводу бездіяльності юридичного відділу та пов'язаних із цим наступних рішень суду.

Втім, у пояснювальній записці мова йде радше про особливості законодавства України.
5 червня 2012 року Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Прийнятий Закон встановив нову процедуру виконання рішень судів, боржниками за якими є державні органи, підприємства, установи та організації, а також юридичні особи.
Особливості його у тому, що певна кількість рішень через малі строки залишиться невиконаною, а особи, на чию користь вони постановлені, залишаться потенційними заявниками до Європейського суду зі скаргами на порушення їхнього права на виконання рішення протягом розумного строку. Окрім того у разі неможливості виконати рішення про стягнення коштів документи передаються до Державної казначейської служби України. Остання протягом трьох місяців має перерахувати кошти за рішенням суду, в іншому випадку стягувачу буде виплачуватись компенсація в розмірі трьох відсотків річних від несплаченої суми за рахунок коштів Державного бюджету України.

Всього на Програму планують виділити 626 тисяч гривень. Із них 517 603,89 грн. підуть по рішенню господарського суду Закарпатської області № 907/71/15 від 14.07.2015 року. https://cases.legal/uk/act-uk1-43562123.html
Ці кошти, як виявилося, міськрада має повернути фізособі-підприємцеві, мешканцеві с. Есень, за те, що продала йому земельну ділянку шляхом аукціону. Втім, постановою Ужгородського міськрайонного суду дії міської ради по організації земельних торгів визнано незаконними, отож остання має повернути отримані раніше кошти.

Інші шість рішень програми є не такими “дорогими”: витрати міськради на них коливаються у межа 14-23 тисяч гривень.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.