Новини

Ужгородом пронесли хрест та ікону Світового Дня Молоді. ФОТО

 Сьогодні до Ужгорода прибув молодіжний хрест та ікона Світового Дня Молоді, який відбудеться у Кракові 2016 року.

 

Процесійна хода з хрестом по місту розпочалася о 16:00 від Хрестовоздвиженського кафедрального  собору і завершиться Святою Літургією у храмі Св. Великомученика Юрія на БАМі. Упродовж ходи молодь та духовенство молилися за рідне місто, країну та успіхи у навчанні.

Хрест СДМ відомий під різними гаслами: "Хрест Святого Року", "Ювілейний Хрест", "Паломницький Хрест", багато хто називає його "Молодіжним Хрестом" через передання його молоді для ширення всім світом у різні часи.

 Історія походження є такою:

 1984 р.Б. - Святий Рік, присвячений Відкупленню, коли Папа Іван Павло ІІ вирішив поставити як символ віри хрест (заввишки 3,8 метрів) поруч з головним вівтарем Базиліки Св. Петра, де всі могли б його бачити.

 Після закінчення Святого Року, після закриття Святих Дверей, Папа Римський передав цей хрест в Римі молоді світу, молоді з Міжнародного Молодіжного Центру ім. Св. Лоренцо, звернувшись: "Дорога молоде! З нагоди завершення Святого Року поручаю вам знак цього Ювілейного Року: Хрест Христа! Несіть його світом як знак любові Господа Ісуса до людства і сповіщайте всім, що спасіння та відкуплення є лише в Христі померлому і воскреслому". (Рим, 22 квітня 1984 р.Б.).

 Молодь прийняла побажання Святішого Отця. Принесли хрест до Центру Св. Лоренцо, який став постійним місцем перебування паломників усього світу.

 У 2003 р. Б. після закінчення Св. Літургії у Квітну Неділю Папа Іван Павло ІІ подарував молоді копію ікони Марії Покровительки Римського Народу: "Делегації, яка прибула з Німеччини, сьогодні залишаю також ікону Марії. Від тепер і на дальше разом з Хрестом ця ікона супроводжуватиме Світові Дні Молоді. Вона буде знаком материнської присутності Марії поруч з молоддю, які покликані, подібно до Св. Апостола Івана, прийняти її у своє життя" (Промова Анджелус, XVIII Світовий День Молоді 13 квітня 2003 р.Б.). Оригінал ікони знаходиться в Римі в Базиліці Св. Марії Маджіоре.

 

Є багато зворушливих свідчень осіб, які бачили Хрест. Останнім часом ці свідчення стали ще чисельнішими чи, можливо, поширенішими через Інтернет. Їх можна найти у Міжнародному Молодіжному Центрі ім. Св. Лоренцо, у різних журналах і часописах, присвячених СДМ. В декого може виникнути питання: як два шматки дерева можуть так вплинути на життя людини? Де тільки перебуває Хрест, люди просять, щоб його принесли ще раз. У цьому Хресті виразно помітна присутність Божої любові. Через цей Хрест багато молодих людей краще можуть збагнути Воскресіння, і навіть багато осіб стають відважнішими в прийнятті рішень щодо власного життя.

 

 МАРШРУТИ ХРЕСТА ТА ІКОНИ в СВІТІ:

 1984 р.Б. – З нагоди Святого Року, присвяченого Відкупленню, Папа Іван Павло ІІ ставить Хрест поруч з центральним вівтарем Базиліки Св. Петра в Римі. В кінці Року передає хрест молоді, запрошуючи: "Несіть його у світ як знак любові Господа Ісуса".

 1985 р.Б. – Папа, почувши новини про чисельні мандрування Хреста, просить, щоб його перенесли до Праги. В цьому році святкують Міжнародний Рік Молоді ООН. У Квітну неділю на зустрічі з Папою в Римі збирається молодь в кількості 300.000 осіб. В грудні проголошено заохочення, щоби Світовий День Молоді відзначався кожної Квітної Неділі.

 1987 р.Б. – Відзначення першого СДМ поза Римом в Буенос Айресі. Вперше Хрест вступає на американські землі.

 1989 р.Б. – Хрест вперше в Іспанії з нагоди СДМ у м.Сантьяго де Компостер і мандрує також Азією.

 1992 р.Б. – Хрест вперше переданий молоді єпархії, де проведуть наступний СДМ (Денвер, США) і мандрує до Австралії.

 2002 р.Б. – На зупинці перед паломництвом до Канади молодіжний Хрест відвідує Гроунд Зерро в Нью Йорку. Потім перенесений з Монтреалю до Торонто в пішій прощі, яка триває 43 дні.

 2003 р.Б. – Після Св. Літургії в Квітну Неділю канадська молодь передає Хрест німецькій молоді з нагоди наступного проведення СДМ у Кельні. Папа дарує копію ікони Марії Покровительки Римського Народу, і з цього моменту Хрест подорожує разом з іконою.

 2006-2007 рр. Б. – Перед тим, як потрапити до Австралії на СДМ 2008, Хрест та ікона мандрують країнами Азії, Африки та Європи.

 2008-2010 рр. Б. – Хрест перебуває в інших місцях, наприклад, Аквіла (Італія) після страшного землетрусу. Під час відправи в Квітну Неділю 2009 р.Б. на площі Св. Петра Папа Венедикт XVI передає Хрест та ікону мадридській молоді, яка прибула до Риму з цієї нагоди.

 На цей час Хрест та ікона СДМ мандрують архиєпархіями Мадриду і згодом – іншими єпархіями Іспанії. (джерело – сайт Католицького скаутства Європи в Україні)

 Вікторія Жуйко- Сабо для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.