
Класичну пантоміму мали можливість побачити ужгородці у суботу по обіді. Просто неба мовчазні, але на диво пластичні актори у смугастих «тільняшках» з обличчями, загримованими у біло-чорних барвах розважали городян.
Семеро мімів гралися з невидимим «інвентарем», розігрували комічні сценки, «на мигах» спілкувалися з перехожими і навіть жонглювали.
Усе це відбувалося у рамках святкування командою «Гірчичного зерна» третьої річниці свого проекту.
Однойменний провулок, що розташований між вулицями Фединця та Корятовича в Ужгороді є популярним місцем відпочинку та прогулянок ужгородців. Відомий він також і тим, що команда, яка працює у провулку, позиціонуює його як і соціально-просвятницький проект, що діє під гаслом «Є вічні цінності». Саме тому тут, ось вже три роки поспіль, постійно влаштовують невеличкі свята: співи колядок на Різдво, передачу Вифлеємського вогню миру, дитячі свята. Бере участь провулок і у загальноміських заходах, як-от Парад наречених. Через провулок проходить маршрут Параду миколайчиків. Звідси починається Кавовий екскурсійний маршрут Ужгорода. Взимку тут, традиційно, діє різдв’яна шопка з живими овечками.
Цьогоріч силами і коштами команди «Гірчичного зерна» було збудовано екосмітник-сортувальну станцію, що покликаний зберегти центр міста у чистоті та подати приклад іншим підприємцям Ужгорода.
Усі ці свої здобутки проект вирішив відзначити вуличним святом. Воно вже традиційне і проходить на початку осені. Цьогоріч – утретє.
На свій день народження «Гірчичне зерно» запросило своїх друзів: театральну студію «Увімкніть світло» під керівництвом Аліси Євдокімової та творчу майстерню «Територія дитинства». І якщо перші влаштували класичне вуличне мім-шоу, то другі здійснили дитячий «показ мод», у якому взяло участь понад два десятки дітей віком від 2 до 10 років.
Свято відвідали городяни та гості міста. Серед них багато було батьків з дітьми, які охоче і радо гралися з мімами, вірячи, що ті справді не розмовляють і спілкуючись з ними жестами. Таке прийняття правил гри малечею свідчить про високу майстерність акторів. Також малюки, які не були учасниками параду мод, із задоволенням спостерігали шоу, у якому їхні ровесники виступили у образах казкових та кіногероїв.
Закінчилося свято танцями просто неба, роздачею фігурок, скручених акторами із спеціальних повітряних кульок – так званий «твістінг», та фотографуванням.
Адміністратор проекту «Гірчичне зерно» Марія Грамотник зауважила: «Наше свято справді сильно орієнтоване на дітей. Бо це наше майбутнє. Нам важливо зберегти цінності родинних зв’язків, спільного проведення часу дітей з батьками, спільних прогулянок і розваг. Це те, що дозволяє нам мати прекрасні спогади з дитинства. А ще – по-справжньому любити своє місто.»
Наприкінці свята ми поспілкувалися з керівником Туристично-інформаційного центру Олександром Ковалем. Туризмознавець зауважив, що подібних свят дуже не вистачає у місті і якби кожен успішний підприємець Ужгорода організував і провів подібне хоча б раз на рік – ужгородським дітям ніколи б не було нудно, а місто значно б підвищило свою туристичну привабливість.
БІльше фото дивіться у розділі "Фоторепортаж"