Новини

Ужгородка Олександра Шевченко очолила Федерацію петанку України

Олександра Шевченко нещодавно стала головою Федерації петанку України. Ужгородка  – одна із кращих петанкістів України, медаліст Чемпіонату України 2013 та 2014, бронзовий медаліст Кубку націй чемпіонату Європи-2014 в Мерсіні (Туреччина), учасник 4-х чемпіонатів у складі Збірної України (ЧЄ, Любляна, ЧС, Монтобан, ЧЄ, Мерсін, ЧС, Ніцца). Zaholovok.com.ua розпитав Олександру про плани українських петанкістів на найближчий час.

- Якими будуть твої перші кроки/рішення на посаді?

- Перш за все, головним завданням є зберегти 10-річні надбання Федерації петанку України.  Її засновник і, наразі, Почесний президент Петро Гойс доклав немало зусиль для розвитку цього виду спорту в Україні. Федерація є членом таких міжнародних організацій, як Всесвітня федерація петанку(FIPJP) та Європейська федерація петанку(CEP). Наші спортсмени неодноразово брали участь в чемпіонатах світу та Європи, а минулоріч на ЧЄ в Туреччині навіть здобули бронзові нагороди в Кубку націй.

Зокрема, Петро Гойс є засновником щорічних міжнародних турнірів «Сакура» навесні та «Каштани» восени. Цьогоріч, «Сакура-2015» пройде в Ужгороді 1-3 травня. Традиційно гостями турніру є близько ста спортсменів з понад 10-ти країн. ФПУ, в свою чергу, намагатиметься максимально допомогти в організації турніру.

- Який стан справ у федерації?

- Нещодавно, разом з юристом, оновили документацію та реєстрацію ФПУ у Мін'юсті. Також в Харкові відбулася Рада федерації, де ми окреслили основні сектори її діяльності та спланували подальші кроки з розвитку петанку в Україні. Важливим і першочерговим є реєстрація ФПУ в Міністерстві спорту України.

Наразі, у нас склалася чудова команда. Спортсмени з різних міст та представники різних професій із завзяттям взялися опрацьовувати кожен з напрямків. Робота з оновлення офіційного сайту ФПУ ведеться спільно львівсько-польським дуетом активістів. Також, ми перекладаємо методичну літературу з вправами  з петанку, робимо підбірку навчальних відео. З підбором матеріалів на французькій, англійській та німецькій мовах нам допомагають друзі-спортсмени з федерацій інших країн. А ще на сайті оновлюватимуться рейтинги гравців та публікуватиметься щорічний календар турнірів.

- Що у найближчих спортивних планах федерації?

- 1 травня в рамках турніру «Сакура-2015» відбудуться відбори на чемпіонат Європи серед чоловіків (Болгарія) та чемпіонат світу серед жінок (Таїланд). Також, визначено дати чемпіонату України – 20-21 червня. Він проходитиме в форматі тет-а-тет та триплет у Києві чи Львові (наразі, проходить конкурс міст на проведення ЧУ).

Цьогоріч плануємо безліч майстер-класів та любительських турнірів в різних містах України. Хочемо долучити до цієї цікавої та азартної гри якнайбільше людей. Ну, а з тими, хто серйозно займатиметься петанком і хоче потрапити в Збірну України проводитимемо тренінги та збори, по-можливості запрошуватимемо іноземних інструкторів.

- Які, можливо, зараз є проблеми?

- Фактично щороку участь збірної України по петанку в чемпіонатах світу та Європи організовувалася своїми силами і тільки іноді, вдавалося знайти спонсорів та меценатів. Цьогоріч, через скрутне становище в країні та неймовірно високий курс валют питання чи зможе потрапити чоловіча Збірна на ЧЄ в Болгарію, і, що важче, жіноча – на ЧС в Таїланд, залишається складним. Тож ми відкриті до співпраці з кожним, хто зміг би допомогти українцям гідно представити свою країну на міжнародній спортивній арені. Задача фактично стоїть лише у придбанні квитків на літак та бронюванні готелю.

- А як щодо петанку на Закарпатті?

- На Закарпатті діють «Ужгородський петанк-клуб», «Мукачівський петанк-клуб» та найстарший клуб ФПУ – «Перший Закарпатський петанк-клуб», який заснував журналіст Олександр Попович. На черзі реєстрація клубу в с.Червоне, Ужгородського району. Хлопці власноруч облаштували майданчики для петанку і проводять традиційний турнір «Red CUP».

Закарпатський змагальний сезон-2015 ми розпочнемо з Мукачева. Тут, 28 березня, буде засновано  «Турнір імені Володимира Гвоздьо». 27 березня Володимиру було би 43 роки, але залишиться назавжди 42. Він один з засновників Мукачівського петанк-клубу, автор логотипу. Людина, внесок якої у розвиток міста та краю важко переоцінити. Зокрема, багатьом він запам’ятався як організатор одного з наймасштабніших фестивалів Закарпаття – «Берег-фест».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.