Новини

Ужгород влітку. Чи важко студенту знайти роботу на канікулах у невеликому місті?

Літо – особлива пора для студента. Звичайно, це можливість відвести подих від щоденного навчання. Але студенти, часто, люди цілеспрямовані, відповідно, стараються використати вільний час креативно і з користю. Хтось поповнює досвід та набирається вражень у подорожах, хтось присвячує час саморозвитку та спілкуванню з цікавими людьми, хтось покращує власне фінансове положення працюючи, а комусь вдається все це об’єднувати.

Ужгород як обласний центр збирає багато студентів з усього Закарпаття. Але, оскільки він не є дуже великим містом, часто буває важко знайти цікаве і корисне застосування вільному часу. Ми поспілкувалися з кількома студентами для того, щоб дізнатись, як вони виходять з цієї ситуації.

У першу чергу нас зацікавило, наскільки складно знайти студенту роботу в обласному центрі. Виявилося, що це простіше ніж здавалося. Ірині, студентці факультету міжнародних відносин УжНУ, вдалося комбінувати аж три роботи одночасно. Ось, що вона нам розповіла:

“Я завжди цікавилася цифровим маркетингом, отже зраділа нагоді випробувати себе в якості СММ - менеджера. Заохочувало також те, що пропозиція поступила від організації свят. Робота мені одразу ж сподобалася і я достатньо швидко влилася в колектив, оскільки там працювало багато моїх друзів. З часом, відчуваючи, що маю досить багато вільного часу, вирішила зайнятися координуванням весіль. Ці дві роботи прекрасно доповнювали одна одну  так, як я рекламамувала те, у створенні чого брала участь. Однак, літні канікули подарували мені ще більше вільного часу, який мені вдалося використати для ще однієї роботи. Так я стала офіціантом у пабі. Зараз я відчуваю, що реалізую свій вільний час на повну. Це приносить користь як моєму гаманцю, так і дарує безцінний досвід роботи”.

Ужгород має унікальне географічне розташування для України, адже на відносно близькій відстані розташовані цілих три країни ЄС. Ми подумали, що це може бути вигідно для студентів. Якщо немає чим зайнятись в місті, то є можливість звернути увагу на тимчасову роботу  за кордоном. Цікаво було почути розповідь про такий досвід безпосередньо від людини, яка мала нагоду попрацювати в одній з країн ЄС . Про свою роботу нам розповіла випускниця факультету туризму УжНУ Руслана.

Одразу після закінчення 4-го курсу дівчина вирішила спробувати новий для себе досвід роботи за кордоном. Хотілося не просто підзаробити грошей, а й побувати в гарних місцях, пізнати нових традицій, відчути інший темп життя. Отже, було вирішено скористатися послугами одного з агенств, що спеціалізується на даній темі. Після деяких роздумів, Руслана вирішила зупинитися на райському острові Менорка, що у Іспанії. Представники обіцяли, що все буде чудово. Нажаль, реальність виявилася трішки більш прагматичною. Найбільш розчарували умови проживання. Дівчину поселили у жахливу невелику кімнату з двоповерховими ліжками, у котрих жили по четверо людей. Крім цього, в номері було ще дві кімнати з такою ж кількістю осіб, на всіх одна ванна кімната та одна вітальня. Номер був на четвертому поверсі готелю, що не містив кондиціонерів, через що температура в кімнаті була понад 40 градусів кожного дня. Обіцяні райські пляжі також не були легкодоступними. Для того щоб дістатися місць, де можна гарно поплавати, потрібно було їхати 30 хвилин на автобусі, а потім ще 10 хвилин йти пішки. Але попри все це, дівчина прекрасно провела час. Вона зуміла підзаробити грошей, підучити англійську та іспанську мови та зустріти купу цікавих та веселих людей з Італії, Іспанії, Португалії та Англії. Крім цього встигла побачити безліч цікавих місць та, все-таки, насолодитися райськими пляжами Менорки.

Зазвичай студенти, які шукають собі роботу на літо обирають сферу обслуговування. Цей вибір часто диктований тим фактом , що влітку відкривається безліч терас і кафе потребують більше працівників. Це вигідно для студентів, тому що не потрібно довго навчатись: вивчивши меню можна одразу ж  працювати та заробляти непогані гроші - близько 250 грн на день та  “чайові”. Але робота офіціанта не така легка, як здається. Він повинен бути завжди на ногах, зранку до вечора бігати і спілкуватися часто з надто вибагливими клієнтами, слухати їх посміхатись та старатися догодити.

Бачимо, що навіть в такому маленькому містечку як Ужгород студентам вдається знайти цікаві та корисні заняття, яким можна себе присвятити під час такої жаданої перерви від сумлінного навчання. 

Олег Крутанич, студент 1 курсу відділення журналістики УжНУ

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.