Новини

Ужгород візьме участь у грантовому проекті для покращення надання медичної допомоги

Спільний грантовий проект розробляють для покращення надання медичної допомоги лікарями центрів первинної медико-санітарної допомоги.

У рамках програми розраховують на придбання і для угорської сторони, і для української обладнання та техніки, які в подальшому не потребуватимуть значних коштів на обслуговування. Ідеться також про створення електронних карток пацієнтів та бази даних, що будуть синхронізовані між усіма медичними закладами кожного з міст.

Деталі обговорювали під час зустрічі у Ніредьгазі заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, головний лікар Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак, начальник управління соціального забезпечення міської ради Ніредьгази Аніта Кріжаї та її застуник Ілдико Тот, директор одного із центрів сімейної медицини Ніредьгази Петер Чікош.

Угорські колеги розповіли, як працює сімейна медицина у Ніредьгазі. Так, по всьому місту розташовані пункти сімейної медицини, їх 102, стільки ж, скільки і власне сімейних лікарів, у пункті обов'язково працює й стоматолог. Кожен лікар обслуговує 1500-1600 пацієнтів. У школах працюють патронажні сестри. Крім того, у Ніредьгазі є ще й центр надання невідкладної медичної допомоги.

В Ужгороді Центр первинної медико-санітарної допомоги працює з 2014 року – тоді відокремили первинну мережу медпослуг від вторинної. У штаті - 82 сімейні лікарі, які обслуговують понад 113 тисяч пацієнтів, працює 9 амбулаторій, розташованих зручно до мешканців різних мікрорайонів. Тобто принцип роботи такий самий, лікар має на обслуговуванні майже стільки ж пацієнтів, що й у Ніредьгазі, з єдиною різницею, що власне амбулаторій (чи пунктів) в угорському місті у рази більше, що набагато ефективніше та економічно вигідніше.

У рамках проекту планується покращити практики лікарів, щоб вони надавали більш якісне медичне обслуговування, а також закуповувати обладнання для сімейних амбулаторій. 

Обговорили також, що дуже корисним буде обмін досвідом українських та угорських медиків, проведення спільних тренінгів та семінарів для медсестер, сімейних лікарів, працівників хоспісних бригад. Українські гості оглянули у Ніредьгазі одну сімейну амбулаторію та центр надання невідкладної медичної допомоги.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.