Новини

Ужгород – єдине місто України, яке 25 років поспіль бере участь у Міжнародних дитячих іграх

 Одинадцять майстрів спорту та тридцять кандидатів у майстри спорту України підготувала за останні чотири роки Дитяча юнацької спортивної школи №1 м. Ужгорода. 90% спортивних успіхів Закарпаття базується саме на учнях ДЮСШ №1.  Про це ан прес-конференції в Ужгородському прес-клубі розповів Анатолій Коломоєць, директор Дитячої юнацької спортивної школи №1 м. Ужгорода.

 

«Наша спортивна школа цього року відзначає 40-річний ювілей (заснована у 1973 році). Маємо сім секцій: дзюдо, легка атлетика, теніс, футбол, фехтування, мотокрос та плавання. З дітьми працюють 23 тренери, які мають достойну кваліфікацію: шестеро з вищою категорією, троє з першою, семеро – майстри спорту», – каже Анатолій Коломоєць.

 За словами директора, школа є однією з кращих на Закарпатті протягом десяти років. На всеукраїнському рівні також не пасе задніх і займає 10 місце серед 1072 спортивних шкіл по Україні.

 «Маємо багато перемог по дзюдо. Радують досягненнями мотокросмени – перше-друге місце по Україні. Незважаючи на всі негаразди, переважно фінансові, ми готуємо чемпіонів практично по всіх спортивних відділах, – продовжує Анатолій Коломоєць. – Немає залів, спеціальних полів для футболу, доріжок для легкоатлетів, але тренери працюють і виховую переможців, навіть у таких умовах. Адже наша школа практично не має бази – ми орендуємо зали і т.д. Місто поки не має таких коштів, скільки потрібно на реставрацію та будування спортивних секторів. До прикладу, щоб оновити бігові доріжки на стадіоні «Авангард» треба 8 млн. грн».

 ДЮСШ №1 тісно співпрацює з всіма школами міста – за рішенням сесії міської ради учні спортивної школи мають право займатися на базі ужгородських навчальних закладів.  Планується також відкрити в одній з шкіл ще два класи по дзюдо.

 «Звісно, найпопулярніша секція серед дітей – футбол. Діють класи по дзюдо, а оскільки минулого року НВК «Гармонія» відкрили і клас по фехтуванню, то також активно приходять туди займатися, – каже Іван Шангін заступник директора. – Теніс вважається популярним, але витратним видом спорту, адже професійні якісні ракетки дорогі.

Ще відкрили секцію з плавання. Для початку основна мета тренерів навчити учнів плавати, а далі вже від умов залежить чи виховають чемпіонів з них чи ні. За словами Анатолія Коломойця, тільки за рік 1000 ужгородських дітей навчилося плавати.

 Складна ситуація, щоправда, на сьогодні з тренерами: їх не вистачає, бо випускники факультету фізичного виховання і спорту не поспішають працювати з дітьми.

 Дитяча юнацька спортивна школа №1 м. Ужгорода – державна структура, тому заняття у всіх класах безкоштовне. Гроші потрібні на виїзди учнів на змагання, на екіпіровку – це все здійснюється за спонсорські кошти, тобто за рахунок батьків, які зацікавлені у спортивному розвитку та успіху своїх дітей. Адже школа сама не в змозі це оплачувати.  

У рамках засідання було презентовано видання про спортивні успіхи учнів у різних змаганнях – «Юні закарпатці у Міжнародних дитячих іграх». Випуск цієї книги приурочено до ще одного ювілею – цього року спортивна школа відзначає 25 років участі вихованців у міжнародних дитячих змаганнях (з 1968 року). Ужгород – єдине місто України, діти з якого упродовж 25 років виступають у Міжнародних дитячих іграх: за цей час здобули 7 золотих, 5 срібних та 14 бронзових медалей з дзюдо, плавання, тенісу, у тому числі і настільного, легкої атлетики.  

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.