Новини

УУБА звільнить “Корону” на пл. Театральній і переїде на вул. Гойди

Ужгородська українська богословська академія звільнить приміщення “Корони” і переїде до нового, що знаходиться за адресою: вулиця Гойди, 4. А ПП "Коруна" відстоюватиме своє приміщення у судах. Про це заявив ректор Ужгородської української богословської академії святих Кирила та Мефодія Української Православної Церкви та Карпатського університету імені Августина Волошина архімандрит Віктор (Бедь).

Віктор Бедь розповів журналістам про навчальний заклад. За його словами, він є унікальним і єдиним у всьому пострадянському просторі, адже дає можливість здобувати як диплом богослова, так і диплом про повну вищу освіту за кількома напрямками. Це, за словами ректора, вирішило серйозне питання, оскільки наразі дипломи церковних шкіл державою не визнаються, хоча “рівень освіти у них нерідко на голову вищий, ніж у інших освітніх закладів”. 

Віктор Бедь повідомив, що з дня свого заснування, а це січень 2002 року, навчальний заклад завжди знаходився у приміщенні на площі Театральній 5, 7. Будівля є пам’яткою місцевого значення і через це свого часу її не було приватизовано, оскільки тоді діяла заборона на приватизацію об’єктів такого типу. “Зараз вона (заборона — ред) знята і виникла ситуація, коли нині перебуваючі при владі вирішили його (приміщення — ред.) привласнити і, користуючись своїми депутатськими повноваженнями, мерськими повноваженнями, грубо порушити закон і знайти шлях, яким чином ці приміщення забрати”, — наголосив архімандрит.

Він пояснив, що право власності на будівлю належить приватному підприємству “Коруна”, яке офіційно орендує приміщення в Ужгородської міської ради. Документ, який підтверджує це право — патент на право власності, дійсний до 2047 року. У свою чергу як університет, так і академія, які очолює Віктор Бедь, перебувають у субаренді, а “ПП “Коруна” виступила освітнім партнером і надала на пільгових умовах приміщення для того, щоб там знаходилися дані навчальні заклади”. Він надав документи, котрі свідчать, що до бюджету Ужгорода від оренди приміщення щомісячно надходить понад 68 тисяч гривень. Тільки за минулий рік загальна сума платежів до місцевого та державного бюджетів становить більше 2,5 мільйонів гривень.  

Щодо патенту на право власності, то він офіційно завірений і надає власнику виключне право на оренду згаданих приміщень. “І тільки, якщо власник патенту відмовиться від приміщень, міська рада може їх передати комусь в оренду”, —  сказав він. Так само ПП “Коруна”, як власник Патенту, відповідно до чинного законодавства, має виключне право на викуп приміщень. І тільки у разі відмови міська рада мала б право виставляти будівлю на конкурс, аукціон тощо. Тому, за словами ректора УУБА-КаУ, коли нещодавно міська рада, прийнявши рішення про виставлення на приватизацію даного об’єкта в конкурсному порядку, порушила не тільки права підприємства, але й чинне законодавство, - повідомили в прес-центрі «Закарпаття».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.