Новини

Утримання дорослої собаки: поради для початківців

Через війну в Україні зʼявилася велика кількість покинутих домашніх тварин. Небайдужі люди багато роблять для тих нещасних, намагаючись їх нагодувати та знайти нових або старих хазяїв. Багато українців охоче приймають до себе чужих собак і котів. Ми не будемо засуджувати тих, хто залишає не пристосованих до життя на вулиці улюбленців напризволяще, а дамо кілька корисних порад тим, хто, не маючи досвіду, вирішив взяти відповідальність за життя собаки, що росла в інших руках.

Доросла собака і новий хазяїн: які виникають проблеми

Якщо ви берете додому цуценя, зазвичай це зважене рішення. Спочатку ви обираєте породу та стать домашнього улюбленця, потім їдете до заводчика, де можна подивитися на малюків і вирішити, який саме вам подобається.

Коли маленька тваринка попадає в ваш дім, в неї ще майже немає звичок. Поведінка собаки теперь буде залежати від виховання. Якщо ви не дуже розбалуєте свого вихованця, у вас є всі шанси отримати вірного товариша, який буде приносити у ваше життя позитивні моменти.

Коли мова йде про те, щоб взяти на утримання дорослу тварину, все набагато складніше. Можуть непокоїти проблеми такого плану:

  1. Нові хазяї нічого не знають про минуле собаки. У тварини можуть бути погані звички, вона може робити речі, які вас категорично не влаштовують. Перевиховання завжди набагато складніше, ніж виховання молоді.

  2. Якщо собака прибула з міст, де велися бойові дії, вона може бути наляканою або навіть мати контузію, що накладає відбиток на її психіку.

  3. Віддана тварина може дуже сумувати за першим хазяїном, до неї буде складно знайти підхід.

Якщо ви все ж таки вирішили зробити добру справу, ми щиро бажаємо вам успіху. Наступні поради повинні бути корисні новачкам, які взяли додому дорослу собаку.

Що варто знати про утримання собак

Перш за все треба визначити, що у вас за пес. Кожна порода потребує певних умов утримання. Навіть якщо у вас метис, треба визначити, на кого він схожий.

Є кілька загальних правил утримання, що стосуються усіх пород.

Вимоги до вигулу

Собаку треба вигулювати щонайменше 2 рази на добу. Інтервал між прогулянками повинен бути не більше 12 годин. Три рази краще, ніж два. Тварина, що матиме достатньо фізичного навантаження, завжди більш покладиста, ніж та, що вимушена проводити час у чотирьох стінах.

Прогулянка має тривати не менш 30 хвилин. Активних та фізично розвинених тварин вигулюють 1-1.5 години. Для більш жвавої прогулки можно використовувати велосипеди.

Дозволяйте псу нюхати сліди, що залишили інші собаки, якщо, звичайно, він не тащить вас у кущі. Саме цей процес складає найбільший інтерес для тварини.

Відразу забороняйте собаці залазити на клумби та інші ділянки, де вигул заборонено.

Якщо ви впевнилися, що ваш вихованець добре розуміється з іншими собаками, відвідайте спеціальний майданчик, де чотирилапий друг може пограти з себе подібними.

Не відпускайте собаку з поводка, поки вона не буде виконувати команду «до мене» на відмінно.

Як часто годувати

Дорослу собаку годують два рази на добу. Дозволяється дробити добову норму їжі на менші порції, які можуть видаватися впродовж дня, наприклад, під час дресирування.

Дресирування та дисциплина

Якщо дорослий пес не виконує жодної команди, готуйтеся до тривалої роботи. У таких випадках треба бути терплячим і послідовним. Не вимагайте відразу багато, не забувайте заохочувати та будьте непохитні у питаннях порушення дисциплини.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.