Уряд Віктора Орбана пов’язує викриття українськими спецслужбами двох шпигунів, які працювали на Угорщину на Закарпатті, із співпрацею Києва з угорською опозиційно партією «Тиса». Про це у п’ятницю, 9 травня, пише «Європейська правда» з посиланням на заяву уряду Угорщини, яка є в розпорядженні редакції.
В уряді Угорщини вважають що викриття двох агентів, які працювали на угорців, – «це явна ознака посилення координації між українськими спецслужбами та угорською опозиційною партією "Тиса"».
«Угорський уряд вважає таку позицію глибоко тривожним явищем. У новітній історії країни не було прецедентів, коли внутрішній політичний актор працював у тандемі з розвідувальними службами сусідньої держави», – йдеться у заяві, яка є у розпорядженні «Європейської правди».
У заяві, як доказ співпраці Києва з угорською опозицією, також вказується, що твердження Києва про викриття угорських шпигунів були поширені опозицією і «швидко переросли у повномасштабну міжнародну кампанію з дискредитації».
Уряд Угорщини заявив, що його відмова постачати Україні зброю «зробила країну мішенню, особливо напередодні рішень щодо можливого вступу України до ЄС».
«У такій ситуації зближення угорської опозиційної партії та українських силових структур є не просто тривожним, а дестабілізаційним», – заявляють в угорському уряді.
Нагадаємо, у п’ятницю, 9 травня, у СБУ повідомили про викриття двох колишніх військових, які працювали на Угорщину та збирали інформацію про розташування військових сил на Закарпатті, координати техніки, літаків, а також вивчали настрої населення щодо угорців. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто раніше назвав новини про затримання шпигунів, які працювали на Угорщину, «пропагандою». Пізніше Сіярто заявив, що Угорщина висилає двох дипломатів Посольства України через шпигунство. У відповідь міністр МЗС України Андрій Сибіга заявив, що Україна висилає двох угорських дипломатів з Києва. Вони повинні залишити територію України протягом 48 годин.
Додамо, що у Службі безпеки України імена затриманих за шпигунство на користь Угорщини колишніх військових не називають, проте, за даними, оприлюдненими депутатом Ужгородської міськради Віталієм Глаголою, йдеться про колишнього прикордонника Роберта Ковача та колишню військову Галицько-Волинської радіотехнічної бригади Катерину Йовзан. Обом вже обрали запобіжні заходи: їх триматимуть під вартою.
Оперативні та перевірені новини – на нашому Telegram-каналі