Новини

Українці економлять, купуючи вживані смартфони. ІНФОГРАФІКА

Після стрибка цін рішення про покупку нової електроніки українці приймають більш зважено. Бажання змінювати працюючий смартфон на більш нову модель відійшло на другий план. Однак якщо з пристроєм щось сталося й ви лишилися без засобу комунікації, то покупка стає необхідністю.

Як показує статистика OLX, українці все частіше звертаються до покупки в приватних осіб. Цього року із січня по квітень кількість пошукових запитів щодо смартфонів на OLX виросла в 1,5 рази. Переважно шукають iphone різних моделей.

Кількість закритих угод (тобто здійснених продажів) у рубриці «Мобільні телефони» на OLX, порівняно з минулим роком, виросла вдвічі. Пікове число продажів прийшлося на лютий, коли курс підстрибнув до 35-40 грн. за долар.

Збільшилось і число пропозицій смартфонів на майданчику. На даний момент у розділі «Мобільні телефони» активно понад 85 тис. оголошень. Порівняно з минулим роком, кількість нових пропозицій виросла в 4 рази. Продавці, публікуючи оголошення, очікують отримати додатковий дохід. Покупці ж прагнуть придбати необхідну річ дешевше.

В середньому покупка б/у смартфона обійдеться в 1,5-2 рази дешевше, ніж покупка нового пристрою в інтернет-магазині. Зустрічаються й оголошення про терміновий продаж, коли запропонована приватною особою ціна нижча, ніж у магазині в 3-4 рази. Терміновість продажу продавці зазвичай пояснюють тим, що потребують грошей найближчим часом. Крім того, приватні продавці в основному відкриті до спілкування й торгу і в більшості випадків уступають покупцеві, якщо той попросить про знижку.

Також купуючи смартфон у приватних осіб, можна розглянути моделі минулих років, котрі більше не продаються в магазинах, але за функціональністю не уступають своїм більш новим версіям. Наприклад, флагман LG 2013 року – LG G2 – можна знайти за 3,5 тисячі гривень. А ось ціна на флагман компанії 2014 року – LG G3 – стартує від 4,5 тисяч гривень.

На прикладі конкретних моделей аналітики OLX підготували огляд цін на використані смартфони й порівняли їх із середніми цінами на нові пристрої в українських інтернет-магазинах. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.