Українець сподівався непомітно провезти через кордон більше тисячі кілограм продуктів

Українець сподівався непомітно провезти через кордон більше тисячі кілограм продуктів

Напередодні, 30 травня 2016 року, на митному посту «Тиса» працівники Закарпатської митниці ДФС спільно з ГУ БКОЗ СБУ припинили спробу ввезення на територію України продуктів харчування та алкогольних напоїв без декларування. Українець повертався з Італії в Україну, керуючи вантажопасажирським мікроавтобусом «MERCEDES-BENZ SPRINTER».


Формою проходження митного контролю громадянин обрав «червоний коридор».

Працівники митниці запропонували українцю заповнити митну декларацію, в якій він вказав свої паспортні дані, та наявність у нього товарів загальною вагою 2500 кг. Серед товарів були задекларовані: вино, олія, помідори, кава, оливки, макарони, сухарі, ковбаса, шампанське, сир.

При усному опитуванні співвітчизник підтвердив відомості, вказані ним у митній декларації, та заперечив наявність у нього будь-яких інших товарів, в тому числі таких, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено.

В ході митного контролю транспортного засобу та речей українця окрім товарів, вказаних громадянином у митній декларації, у вантажному відсіку та в салоні мікроавтобуса виявлені не вказані в митній декларації та не заявлені при усному опитуванні продукти харчування та алкогольні напої італійського виробництва. Вони знаходились у 66 картонних коробках, 50 картонних упаковках, обтягнутих поліетиленовою плівкою та частково без упакування у вантажному відсіку та салоні мікроавтобуса.

Зокрема, серед не задекларованих товарів: 22,5 кг виробів з макаронного тіста; 135 кг кави; 236,664 л томатів; 51,840 кг анчоусів консервованих; 132 л оливкової олії; 69,5 кг оливок консервованих; 728,5 кг сиру; 4,5 л вина ігристого білого.

Виявлені товари, громадянин України визнав своєю власністю. Доступ до виявленого нічим не ускладнювався. Вартість вилученого потребує додаткової оцінки із залученням спеціаліста-експерта.

Громадянин України не заявив за встановленою формою в митній декларації точні відомості про переміщувані ним через митний кордон України товари, які в даній кількості підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та обмежені для переміщення через митний кордон України.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України.

На підставі статті 511 Митного кодексу України за протоколом про порушення митних правил вилучено товари, що є безпосередніми предметами порушення митних правил, - пише Відділ організації роботи ГУ ДФС у Закарпатській області.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання