Україна подала до суду на Росію

До Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) надійшла заява України проти Росії.

ЄСПЛ вирішив схвалити "тимчасові заходи" з метою попередження порушення Конвенції прав людини.

Як повідомляє прес-служба ЄСПЛ, відповідне рішення, враховуючи, що "нинішня ситуація призводить до постійної небезпеки серйозних порушень Європейської конвенції", ухвалив президент Третього відділення Суду, керуючись правилом 39.

ЄСПЛ повідомляє, що заява уряду України проти Російської Федерації була подана 13 березня 2014 року відповідно до статті 33 (Міждержавні справи) Європейської конвенції з прав людини.

"Також, згідно з правилом 39 Регламенту Суду про тимчасові заходи, скеровано прохання щодо того, що Уряд Російської Федерації має утриматися від заходів, які можуть загрожувати життю та здоров'ю цивільного населення на території України", - наголошується в повідомленні.

"З метою попередження таких порушень і відповідно до правила 39, президент закликає обидві зацікавлені договірні сторони утримуватися від застосування будь-яких заходів, зокрема, військових дій, які можуть спричинити порушення Конвенції прав цивільного населення, в тому числі, наразити їхнє життя та здоров'я на небезпеку, і дотримуватися їхніх зобов'язань відповідно до Конвенції, зокрема, щодо статей 2 (право на життя) і 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує, поводження)", - йдеться в рішенні.

"Обом державам також було запропоновано якнайшвидше інформувати Суд про вжиті для забезпечення дотримання Конвенції заходи", - сказано в документі.

Крім того, в повідомленні наголошується, що відповідно до правила 39 Регламенту Суду, Суд "може вказати сторонам на будь-які тимчасові заходи, які, як він вважатиме, повинні бути прийняті в інтересах сторін або з метою належного проведення процедури до розгляду".

"Міждержавну заяву України проти Росії було зареєстровано під № 20958/14, Україна проти Росії", - йдеться в повідомленні.

Інтерфакс-Україна

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...