Новини

Угорщина вимагає в України повернення нацменшині «всіх прав, які були до 2015 року»

Будинок парламенту Угорщини

Угорщина знову вимагає «відновлення прав національних меншин угорської громади в Україні на той самий рівень, який був до 2015 року». Про це йдеться у заяві, яку Угорщина розіслала іншим країнам-членам ЄС. Цей документ є у розпорядження Радіо Свобода. Україна наразі не коментувала цю заяву Угорщини.


Як йдеться у публікації Радіо Свобода, Угорщина вимагає відновити права, які гарантують вільне використання угорської мови в Україні та відновити право на політичне представництво на регіональному та національному рівнях. Вказано, що наразі в українських школах навчається 20 000 учнів з угорською мовою навчання.

«Всупереч попереднім обіцянкам, потреби представників угорської громади в Україні були проігноровані, наприклад, у випадку визначення предметів, які мають викладатися українською мовою в школах угорської меншини», – йдеться у заяві.

Також в листі вказано, що після переформатування адміністративних районів в Україні, змінилося співвідношення населення в регіоні. «Обов’язкове 10% співвідношення, яке національні меншини повинні досягти серед місцевого населення, щоб мати можливість претендувати на мовні права, не є виправданим у випадку з національними меншинами», – йдеться у документі, який цитує Радіо Свобода.

Також Угорщину не влаштовує, що угорська громада не має свого делегата у Верховній Раді.

«Угорщина просить, щоб угорській громаді було надано право на політичне представництво, і в цьому контексті було дозволено використання національної мови під час виборчих кампаній, референдумів та загалом у суспільному житті, як це було раніше», – зазначено у листі.

*на фото будинок парламенту Угорщини, фото Ані Семенюк

Новини Закарпаття – на нашому Telegram-каналі

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.