Новини

Угорські партії на місцевих виборах «воюють» між собою, – Тужанський

«КМКС» Партія угорців України та УМДС - Демократична партія угорців України таки не домовились між собою і не беруть участь у виборах разом, натомість їхні кампанії більше схожі на «війну» між собою. Це посилює ризики стосовно того, що угорські партії можуть взагалі не потрапити до місцевих рад за винятком кількох ОТГ.


Таку думку висловив керівник Закарпатської обласної організації Комітету виборців України Дмитро Тужанський під час прес-конференції в Ужгородському прес-клубі.

«Дві угорські партії не пішли на вибори разом і, якщо розглядати їхні кампанії, то можна сказати, що угорські ці воюють між собою З одного боку це логічно, з іншого – двино. Досі вважалося, і на цьому наголошувалося, що угорська громада в політичному плані – єдина, і ці угорські партії десь конкурують з українськими партіями. Зараз бачимо боротьбу між угорськими пратіями. Від КМКС йде риторика, що угорці мають голосувати за угорські партії, тобто тільки за КМКС. Вони застосовують етнічний принцип для виборців як вирішальний. Такі ж принципи були застосовані на виборах і в Словаччині, і в Румунії. Зараз цей етнічний компонент ми бачимо в Україні», – зазначив Дмитро Тужанський.  

«Щодо меморандуму УМДС  (Демократична партія угорців України) і «Слуги народу», – це очікувано і нічого нового не сталося. Але поки до кінця не зрозуміло, як це буде відбуватися в цей сотанній тижень. Можливо, це буде виявлятися вже після виборів.  У меморандумі, власне, і йдеться про політичну співпрацю після виборів. Законодавстовм не передбачено ніяких коаліцій на місцевому рівні. Я би не переоцінював цей меморандум. Це скоріше виглядає як «гра на нервах»: УМДС  грає проти КМКС. Не впевнений, що це щось дасть на виборах УМДС, так само як і «Слузі народу». Хіба що в окремих ОТГ», – додав Тужанський.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.