Новини

У замку Сент-Міклош проведуть фестиваль кіфликів

11 липня у замку Сент-Міклош у Чинадієво відбудеться Фестиваль кіфликів.


Детальніше про свято, локації, майстер-класи та інші принади фестивалю розказали в Ужгородському прес-клубі організатори.

кіфлики

 

Федір Шандор, співорганізатор Фестивалю кіфликів зауважив, що традиція такого свята походить із Франції, пов’язана з лицарством та святом молодого вина- божоле. Саме до відкриття першої бочки вина готували солодкі ріжки- кіфлики з лекваром. «11 липня стартує не просто гастрономічний фестиваль,який розширить діапазон свят для гостей, туристів, кондитерської кухні, він стане ще й відновленням роботи замку після пандемії», - каже Федір Шандор. Він нагадав, що традиційний для Сент-Міклошафест «Срібний Татош» не проводили через коронавірус, було скасовано й інші заходи. «Маленькими порціями повертаємо до життя фестивальні явища, пов’язані із Середньовіччям, - додав експерт.

шандор

 

Головна ідейна натхненниця фестивалю–кондитерка Любов Керецман, яка вже 5 років займається вивченням давної випічки на Закарпатті. «Збираю рецептури з різних регіонів, різних сіл. Найбільше відгуків отримали саме кіфлики. У верхніх районах області начинка кіфликів- горіх, бо там було важко із сливами. На Березнянщині, Перечинщиніпівстоліття тому сливи достигали рідкою. От у нижній використовують леквар. Я також роблю кіфлики з маком, - розповіла Любов Керецман. -- Працюючи з цими тістечками, я їх витримала у різних умовах: і заморожувала, і упаковувала, щоб з’ясувати, наскільки довго вони можуть зберігатися і за яких умов змінюватися. Стоять мінімум три тижні. Зате ці тістечка такі популярні на закарпатських весіллях».Кондитерка готує такожсолоні кіфлики, робить їх з бринзою, експериментувала із шовдарем, пікницею.

керецман

 

Йосип Бартош, орендар замку Сент-Міклош каже, що сам фестиваль має цікаву історію. «У селі живе баба Ілона, 92 роки, яка розповіла нам всі деталі цього свята, які колись організовував у дворі замку граф Шенборн, є навіть фото. Сталася випадкова зустріч баби Ілони та Любові Керецман, мрія якої якраз була організувати таке свято. Ця зустріч є надзвичайно важливою, поєдналися історія та сучасність. У нас завдання показати не тільки видовище, задача зовсім інша -- показати те, що залишила нам історія», - зауважив Йосип Бартош.

бартош

 

Розпочнеться фестиваль о 12.00 Вже заявили про свою участь 6 кондитерських цехів та кондитерів із Ужгорода, Сваляви, Великого Березного, Міжгір’я, Чинадієва.

кіфлики

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.