Новини

У закарпатському СІЗО ув’язненим не забезпечують належних умов, – прокуратура

Прокуратура виявила що у Закарпатській установі виконання покарань не дотримуються норм жилої площі для ув’язнених.


Прокурорською перевіркою встановлено, що при наявності в слідчому ізоляторі вільних камер, працівники установи не вжили заходів з розміщення ув’язнених в камерних приміщеннях з дотриманням визначеної Законом жилої площі, що є порушенням ст. 8 Закону України «Про попереднє ув’язнення», згідно якої норма площі для однієї взятої під варту особи не може бути менше 2,5 м. кв., - повідомили у прес-службі прокуратури Закарпатської області. 

Прокуратурою Закарпатської області проведені перевірки додержання вимог Закону України «Про попереднє ув’язнення» та кримінально – виконавчого законодавства України, щодо забезпечення режимних вимог, порядку, умов тримання та нагляду, постійного контролю за поведінкою ув’язнених і засуджених у Закарпатській установі виконання покарань № 9 відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області, а також додержання зазначеною установою антикорупційного законодавства.

Як повідомив, старший прокурор прокуратури Закарпатської області з питань нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян Віталій Білець, - «Загалом порушень законодавства щодо порядку поміщення, строків та умов тримання в’язнів в установі перевіркою не виявлено.

Посадовими особами сектору СІЗО вживаються заходи по забезпеченню належної ізоляції та постійного нагляду за спецконтингентом, як це визначено чинним законодавством. Нами на усунення виявлених під час проведення перевірки порушень кримінально – виконавчого законодавства начальнику Закарпатської УВП № 9 внесено подання, яке наразі перебуває на розгляді».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.