Новини

У Закарпатській УПЦ КП новий архієрей. ФОТО

25 січня 2015 р. у Володимирському кафедральному соборі Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив служіння Божественної літургії, під час якої було звершено хіротонію на єпископа Ужгородського і Закарпатського ієромонаха Варсонофія (Рудніка), обраного на цю кафедру рішенням Священного Синоду від 24 січня 2015 р.

Напередодні, 24 січня, після Всенічного бдіння, відбулося наречення ієромонаха Варсонофія (Рудніка) на єпископа Ужгородського і Закарпатського, - пише офіційний сайт  УПЦ КП. 

За богослужінням Його Святості співслужив собор архієреїв, які прибули до столиці привітати свого Предстоятеля з днем народження та численне духовенство.

Перед початком літургії наречений на єпископа ієромонах Варсонофій склав сповідання православної віри. Після відпусту Святійший Патріарх виголосив до нового співбрата єпископа Варсонофія повчальне слово:

«Ти отримав вищу світську і духовну освіту, був секретарем Почаївської міської ради, потім залишив світський образ життя і став ченцем, будучи в останній час насельником Свято-Феодосіївського монастиря міста Києва. Тепер тобі предстоїть вище служіння в Церкві, в Закарпатській області, відповідальніше служіння і набагато тяжче.

Багато хто із архієреїв з радістю йдуть на це служіння не тому, що з радістю хочуть нести хрест скорбот, а тому що насамперед бачать в архієрействі духовну владу, славу і земне благополуччя. Вони забувають, що з прийняттям єпископського сану вони не позбавляються чернечих обітниць даних Богові при свідках. Тому такі архієреї хоч і ревно починають своє служіння та погано закінчують".

Очевидно, тут варто бачити відсил до єпископа Кирила, котрий у зоні АТО фотографувався зі зброєю. 

Нагадаємо, 24 січня на засіданні священного синоду УПЦ КП заслухали повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про діяльність забороненого у служінні преосвященного Кирила, єпископа Ужгородського і Закарпатського.

Нагадаємо, священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату своїм рішенням від 26 грудня 2014 р. (Журнал засідання №40) за вчинення дій, несумісних з саном єпископа, які стали причиною спокуси та критики на адресу Церкви, порушення 83 Апостольського правила, яким єпископу забороняється займатися військовою справою, преосвященного Кирила, єпископа Ужгородського і Закарпатського, заборонив у священнослужінні до повного покаяння.

Преосвященний єпископ Кирил (Михайлюк) не підкорився рішенню Синоду і не виявив покаяння. На підставі достовірних свідчень відомо, що він, незважаючи на заборону, звершує богослужіння, оголосивши про свій вихід зі складу УПЦ Київського Патріархату.

Відповідно священики ухвалили преосвященного Кирила, єпископа Ужгородського і Закарпатського, звільнити від управління Закарпатською єпархією та почислити за штат. Заборона у священнослужінні з преосвященного єпископа Кирила (Михайлюка) не знімається. Між тим за перехід в іншу церковну юрисдикцію та порушення архієрейської присяги преосвященного єпископа Кирила (Михайлюка) виключити зі складу Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Патріарх Філарет вручив владиці Варсонофію символ архіпастирського служіння – єпископський жезл, після чого нововисвячений єпископ подав народу своє перше архієрейське благословення.

Біографічна довідка

Ієромонах Варсонофій (в миру Руднік Володимир Миколайович) народився 20 липня 1984 року в м. Почаїв, Тернопільської області в сім'ї службовців.

У 2001 році закінчив навчання в Почаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

В цьому ж році поступив навчатись в Чернівецький Православний Богословський Інститут, який закінчив у 2005 році, отримавши науковий ступінь "бакалавр" за спеціальністю педагог-богослов.

У 2006 році балотувався кандидатом в депутати до Почаївської міської ради, та отримавши мандат після виборів, був обраний секретарем Почаївської міської ради V скликання.

В цьому ж році поступив на навчання у Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, який закінчив у 2012 році, отримавши повну вищу освіту та диплом спеціаліста з відзнакою за фахом – економіст, управлінець.

У 2012 році поступив на навчання в магістратуру Львівської Православної Богословської Академії, яку закінчив у 2014 році, захистивши магістерську роботу на тему: "Духовно-лицарські чернечі ордени XІ – XІV ст." з оцінкою "відмінно".

28 жовтня 2012 року архієпископом Тернопільським, Кременецьким та Бучацьким Нестором рукоположений у сан диякона.

6 січня 2013 року архієпископом Тернопільським, Кременецьким та Бучацьким Нестором рукоположений у сан ієрея та пострижений у рясофор.

1 лютого 2013 року Указом архієпископа Тернопільського, Кременецького та Бучацького Нестора призначений насельником Свято-Юріївського монастиря на хуторі Вірля.

7 червня 2013 року архієпископом Тернопільським, Кременецьким та Бучацьким Нестором, у Свято-Юріївському чоловічому монастирі, що на хуторі Вірля, пострижений у чернецтво.

У січні 2014 року Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом призначений насельником Свято-Феодосіївського ставропігійного чоловічого монастиря м. Київ.

15 квітня 2014 року у Свято-Володимирському кафедральному соборі міста Києва Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси - України Філаретом нагороджений наперсним хрестом.

25 червня 2014 року Указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета (Указ № 14 від 25.06.2014 р.) призначений секретарем Синодального Управління у справах молоді Української Православної Церкви Київського Патріархату.

24 січня 2015 р. Священним Синодом Української Православної Церкви Київського Патріархату (Журнал засідання №2) обраний на єпископа Ужгородського і Закарпатського.

25 січня 2015 р. у Володимирському патріаршому кафедральному соборі відбулася архієрейська хіротонія ієромонаха Варсонофія на єпископа Ужгородського і Закарпатського.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.