У Закарпатській ОДА запевнили, що падіння вежі Невицького замку після анонсованих робіт – прикрий збіг

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав начальник Департаменту економічного розвитку Закарпатської ОДА Денис Ман.

«Те, що вежа впала до початку робіт, є насправді прикрим збігом, і звісно хотілося б, щоб такого не сталося. Але, на щастя, під час падіння мури не були пошкоджені, і це також дуже важливий факт», – зазначив Денис Ман.  

«Покрівля вежі, що впала, востаннє ремонтувалася наприкінці 60-х - на початку 70-х років ХХ століття. Поставлена була у 1923 році. Це відносно довгий період, але, звісно, хотілося б, щоб тривалість його служби була набагато довшою. Протягом останніх двох років багато йшлося про те, що вежа потребує негайного ремонту, а в останні дні до падіння вона справді похилилася критично, більше ніж зазвичай. Тож було прийнято рішення демонтувати її — і провести це як невідкладні роботи. Крім того, наш анонс про початок робіт також давав зрозуміти учасникам туристичного ринку, що доступ до пам’ятки буде обмежено: сьогодні замок щодня відвідують десятки туристів, і без анонсування робіт проводити не можна. В обласному бюджеті окремо для невідкладних робіт по замку були передбачені кошти на демонтажні роботи, але зробити їх у січні чи у лютому було неможливо. Роботи планували розпочати весною», – сказав Денис Ман.  

«Виконання робіт на таких об’єктах вимагає спеціальної ліцензії, що суттєво звужує коло потенційних учасників. Були запрошені фахівці зі Львова (саме там найближче є одна з таких організацій), які обстежили стан вежі та дали пропозиції по роботах», – додав він.  

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання