Новини

У Виноградові обговорили нові виклики у протидії торгівлі людьми

15 липня, у Виноградові відбувся круглий стіл на тему «Впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми у Закарпатській області».

Участь у заході взяли представники Виноградівської та Берегівської РДА, Департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА, ЗГЖО «Веста» та усіх дотичних структур, які діють у сфері протидії торгівлі людьми.

Як розповіла Леся Тупиця, начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин  управління соціального захисту населення Виноградівської РДА,у  2013 році в районі було затверджено склад постійно діючої комісії, яка займається питаннями координації роботи структур з попередженню торгівлі людьми. «Засідання нашої постійної комісії проводяться щоквартально, упродовж 2013-2014 відбулося 5 таких зустрічей, - каже Леся Тупиця. – у рамках проекту розроблено наглядний матеріал про причини, шляхи потрапляння в рабство, непрямі ознаки, які можуть вказувати на таке явище як торгівля людьми, види допомог та реабілатція для постраждалих тощо. Затверджено заходи на 2014-15 роки».

За словами Інни Сабадош, голови ЗГЖО «Веста» проект «Впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми у Закарпатській області», який підтримується МОМ і працює у 9 областях України, зокрема і на Закарпатті, затверджено 17 жовтня 2013 року.  «На сьогодні державою закріплено визначення статусу особи, яка вважає себе постраждалою,- каже Інна Сабадош. -  Такі люди (отримавши статус) можуть отримати від  держави матеріальну допомогу, комплекс соціальної, медичної, психологічної та інших видів допомоги». За словами Інни Сабадош на минулий 2013 рік в Україні статус постраждалих від торгівлі людьми отримали 53 особи (на Закарпатті – 6). Зверталося набагато більше людей, але через те, що не був налагоджений механізм виконання постанови, навчання відповідних спеціалістів, допомогу отримали не всі. Наразі механізм налагоджено, відбулося ряд навчань спеціалістів, здійснюється широке інформування.  А найголовніше завдання проекту – ідентифікація, виявлення осіб, постраждалих від торгівлі людьми та надання їм всебічної допомоги .

Ірина Чундак, відповідальна за призначення статусу Департаменту праці та соціального захисту населення Закарпатської ОДА зауважила, що в Ужгороді, в рамках проекту вже відбулися навчання спеціалістів, які отримали відповідні сертифікати. При Закарпатській ОДА діє координаційна рада з питань протидії торгівлі людьми, у районах і містах області створені відповідні ради, куди входять фахівці з відділів охорони здоров’я, служби у справах дітей, районних і міських центрів зайнятості тощо. Якщо постраждала людина має намір звернутися за допомогою, перший її крок – подати заяву за місцем проживання в РДА,  незалежно від того, чи проходила особа по кримінальній справі чи ні. Відтак спеціалісти роз’яснять подальші кроки.

Зважаючи на сучасні реалії, таке явище як торгівля людьми в Україні отримало нові виклики, адже численні біженці та переселенці, які прибувають в інші області України зі Сходу, теж  потрапляють у неприємні ситуації. За словами Інни Сабадош, станом на минулий тиждень  на Закарпатті зареєстровано понад 550 осіб, які прибули зі Сходу та Криму, в інших регіонах таких людей набагато більше.  

Новини інших ЗМІ
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.