Новини

У Синевирській Поляні відкрили пам’ятник воїнам Першої світової війни

16 жовтня у Синевирській Поляні відбулося урочисте відкриття пам’ятника воїнам Першої світової війни на історичному похованні військових в цьому селі. Даний цвинтар зберігся біля пам’ятки архітектури – церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Дослідженням цього об’єкта першим займався місцевий історик, автор кількох книг, нині покійний Михайло Бембило, а виготовлення і встановлення пам’ятника організувала громадська організація «Мemento Bellum» за підтримки громади села і національного природного парку «Синевир».

Цього ж дня у візит-центрі НПП «Синевир» відбулася конференція, на якій дослідники минулого поділилися своїми напрацюваннями щодо виявлення і благоустрою військових поховань. Передусім йшла мова про поховання у Синевирській Поляні.

Як відомо, у 1915 році точилися бої за перевал Бескид. Там загинули і були поранені солдати чеської, німецької і боснійської національності, яких доправили у теперішню Синевирську Поляну, де на той час був військовий шпиталь. Загиблих поховали біля церкви, обладнавши відповідним чином цю частину цвинтарю, на території якого установили хрест. Всього тут 19 могил, у яких поховані 24 військових. Загальна площа об’єкту становить 120 метрів квадратних.

Юрій Фатула стверджує, що це унікальне місце з історичної та гуманітарної точки зору. Він провів пошукову роботу у державному військовому архіві Чехії, де віднайшов схему розташування могил солдатів, усі імена яких встановлені. Схема цілковито відповідає фактичному розташуванню могил. Науковець каже, що на Закарпатті військових поховань є багато, але майже немає таких, де була б повна ідентифікація осіб, що там поховані. Тож це місце у Синевирській Поляні унікальне, - повідомили в пресслужбі НПП "Синевир" 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.