У розгляді Перспективного плану спроможних громад Закарпаття сталися перші зрушення

Через деструктивну позицію наразі ще чинного голови Закарпатської ОДА Москаля Г.Г. Закарпатська ОДА з серпня 2015 року не вносить на розгляд і схвалення обласної ради проект Перспективного плану спроможних громад області, який унормований у законах і нормативних актах децентралізаційної реформи. Через це Закарпаття залишається «білою плямою» на мапі покриття території України перспективними спроможними ОТГ поряд з Кримом і районами ОРДЛО і є єдиною такою областю в Україні.

Відколи Москаль Г.Г. написав заяву про відставку з посади голови ОДА в окремих структурах облдержадміністрації і серед багатьох депутатів облради виникла ініціатива позбавити Закарпаття принизливого статусу єдиного регіону, де повністю заблокована децентралізаційна реформа. Принаймні, щодо прийняття Перспективного плану спроможних громад області. Звісно, в колах експертів офісів реформ Закарпатського РВ АМУ і Закарпатського ВПУ ЦРМС та громадськості віра у відновлення реформних процесів в області ніколи не згасала.

І ось після численних перемовин і консультацій з експертами і розробниками проекту Перспективного плану зразка 2016 року у вівторок, 14 травня, в облраді відбулося перше засідання голів депутатських фракцій обласної ради. У ньому взяли також участь запрошені заступник голови ОДА Мікулін В.П., начальник управління містобудування і архітектури ОДА Пігуляк М.М., консультант Закарпатського РВ АМУ Лукша О.В. та директор Закарпатського ВПУ ЦРМС Дем’янчук І.В.

Очільників депутатських фракцій облради проінформовали про увесь спектр питань політичного, методичного, нормативного і практичного характеру, які супроводжують розробку і схвалення облрадою проекту Перспективного плану, про його місце і роль у законодавчо-нормативному супроводженні децентралізаційної реформи. Засідання відбулось у дискусійній, але конструктивній атмосфері. Зауважено, що оскільки ОДА офіційно ще не внесла проект Перспективного плану в обласну раду, то засідання керівників депутатських фракцій має статус попередніх консультацій з експертами і фахівцями. Наступне засідання призначене на вівторок 21 травня.

Отже, нарешті у проблемному питанні прийняття Перспективного плану відбулись довгоочікувані зрушення. Заступник голови ОДА Мікулін В.П. пообіцяв, що найближчим часом робоча група при ОДА розгляне коригування проекту Перспективного плану спроможних громад Закарпаття, розробленого експертами ще у березні – травні 2016 р.

Закарпатське РВ АМУ

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання