У понеділок в Ужгороді у філармонії буде вечір-концерт Петра Матія

У понеділок в Ужгороді у філармонії буде вечір-концерт Петра Матія

7 травня народний артист України Петро Матій запрошує всіх до Закарпатської обласної філармонії на свій ювілейний вечір-концерт з нагоди 75-річчя від Дня народження та 50-річчя творчої діяльності.

У програмі візьмуть участь Заслужений академічний Закарпатський народний хор (художній керівник – заслужений працівник культури України Н.Петій-Потапчук), інструментальний ансамбль «Гармонія» (керівник – А.Жужгова), концертмейстери Л.Голубєва, Н.Савченко, А.Нізріні, Н.Шутко. Свої сольні виступи подарують присутнім заслужені артисти України Я.Садварій та О.Садварій, М.Подкопаєв, О.Штелиха, представники сімейної династії ювіляра В.Боршош (ст.) і В.Борошош (мол.). Ведучі – Н.Делеган і В.Матола. Вступне слово – В.Габорець. І впродовж всього вечора лунатиме «золотий баритон» нашого краю: Петро Матій виконає для своїх шанувальників арії із опер, перлини вітчизняної і світової пісенної класики, закарпатські народні мелодії та кілька власних творів. Варто додати, що артист є активним популяризатором місцевих композиторів і поетів, зокрема С.Мартона, Д.Задора, М.Машкіна, В.Гайдука, В.Густі, В.Товтина, Ю.Шипа, В.Габорця та ін. Аранжування окремих творів виконали М.Бровді та Ф.Копинець.

Запрошуємо на вечір всіх, хто бажає засвідчити свою любов і шану ювілярові та вкотре насолодитися його неперевершеним талантом. Початок о 18.30.

Довідка:

Петро Матій народився 1943 року в с.Сасово Виноградівського району. Наймолодша, сьома дитина в сім’ї, він змалечку любив народне мистецтво, зростав на піснях Дм.Гнатюка, А.Солов’яненка, М.Магомаєва. Музичну освіту здобував в Ужгородському музичному училищі та Львівській консерваторії ім.М.Лисенка. З 1977 року працює у Закарпатській обласній філармонії як артист «Музичного лекторію» (згодом ансамбль солістів «Гармонія»), а з 2006 року як соліст Заслуженого академічного Закарпатського народного хору. Займався також викладацької діяльністю, виховав кількох талановитих співаків, зокрема М.Подкопаєва та В.Корсака.

Чотирикратний лауреат обласної премії імені Д.Є.Задора, член Національної Ліги українських композиторів.

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання