Новини

У Пилипці відбувся всеукраїнський пленер. ФОТО

З 10 по 24 жовтня, у селі Пилипець, що на Міжгірщині тривав всеукраїнський пленер, ініціатором якого стала ГО «Культурний простір».

Протягом двох тижнів гостями мистецької акції, що проходила у «Будинку художника» (куратор Віктор Чепинець) були 17 художників з Києва, Львова, Севастополя, Івано-Франківська, Одеси, Ужгорода, Хуста та Виноградова.

«Культурний простір» у мистецькому житті Ужгорода відомий своїми благодійними проектами. Цього разу за ініціативи Анжели та Михайла Манів підтримали проведення всеукраїнського пленеру на Міжгірщині, де Віктор Чепинець -- хустський бізнесмен-художник протягом останніх п’яти років розвиває «Будинок художника» у Пилипці.

Цієї осені до участі у пленері запросили представників різних мистецьких шкіл, зокрема Василя Красьоху та Володимира Сандюка (Івано-Франківськ), Андрія та Олександра Чеботару (Севастополь-Київ), Валерія Шматько та Ірину Кравцову (Харків), Віктора Стогнута (Львів), Катерину Білетіну та Юлію Грачек (Одеса), Олександра Дубровського та Олександра Храпачева (Київ), Віктора Чепинеця та Олександра Певсе (Хуст), Олександра Шандора (Виноградів), Маріанну Берец-Скоропад (Середнє) та Антона Ковача (Ужгород).


Мальовничі краєвиди Міжгірщини дивували око митців, які протягом року неодноразово вибираються на пленер. Для багатьох це не перший візит на Закарпаття. До прикладу, Валерій Шматько та Ірина Кравцова вже вп’яте приїжджають на етюди до нашого краю. Митців з Харкова вабить колорит гірських краєвидів, які художники майстерно втілюють у просякнутих сонцем пейзажах.


Брати Олександр та Андрій Четботару та Олександр Храпачев вперше побували на базі «Будинок художника» на Міжгірщині. Небагатослівні молоді художники зауважили, що Закарпаття надзвичайно колоритне у своїх барвах та виявили велике бажання помалювати гірські краєвиди у будь-яку іншу пору року.


Із спілкування з митцями дізнаємось, що й за теперішньої ситуації в Україні вони активно працюють. При цьому зауважують, що пленери – прекрасна можливість відключитись від сьогодення і зануритись у творчість. І в цьому переконувала заключна пленерна виставка, експозицію якої облаштували прямо під відкритим небом. У мозаїці пульсуючих мазків пейзажів відчувались вібрації життя та гармонія величних форм гірських масивів, збереженої дерев’яної архітектури та неспішного життя верховинців.


Свій перший пленер організатори з «Культурного простору» вважають напрочуд вдалим. Знайомство з творчістю художників різних мистецьких спрямувань, поколінь та шкіл, розширення культурних просторів нашого регіону – завдання, які ставили перед собою і успішно реалізували. Співорганізатор пленеру Віктор Чепинець у коментарі Zaholovok.com.ua зауважив, що попри всі складнощі в організації, живописні пленери – один із сенсів його життя. «Таке мистецьке спілкування художників з різних куточків України завжди є поштовхом до змін. Це не просто обмін думками чи досвідом, а й обмін енергіями, які підтримують й живлять тебе протягом наступного часу», -- розповів художник.

Оксана Гаврош, спеціально для Zaholovok.com.ua, фото автора

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.