У Будинку культури Перчина триває виставка "Закарпаття і війна. Фотохроніки", на якій представлені роботи фоторепортерів Сергія Гудака, Сергія Денисенка, Наталії Боднар, Яноша Немеша та фотографа Аттіли Федика, які з перших днів війни фіксують події в області.
Це виставка про те, як Закарпаття стало прихистком для сотень тисяч українців з інших регіонів, про область, яка зробила усе можливе, щоб люди, які втікали від війни, змогли тут відчути мирне життя і нагадати собі, що воно повернеться і в їхні рідні міста.
Фотовиставка вже побувала у кількох містах Закарпаття, де фотоісторію краю переглянули кілька тисяч закарпатців та віднедавна жителів Закарпаття з районів, де ведуться бойові дії.
«Місце для демонстрації фотографій обрано не випадково. Ми свідомо зупинились саме на просторі будинку культури, бо там спільними зусиллями нашої команди, в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру створюється інтеграційно-волонтерський Хаб. Тому можливість показати світлини фотовиставки «Закарпаття і війна» - це можливість подивитись у ретроспективі і на наш спільний шлях до перемоги. Бо в перші тижні війни будинок культури перетворився на справжній вулик, де спільно збиралась допомога переселенцям та нашим захисникам, де всі небайдужі гуртувались заради перемоги», - розповів на відкритті виставки голова правління БО «БФ «Центр громадських ініціатив» Андрій Вишняк. – Ця фотовиставка як можливість вшанувати зусилля всіх, хто за Божої допомоги, наближає найважливіший день в нашій сучасній історії. Тому відповідна подія, як додаткова можливість подякувати людям та надихнути всіх нас на подальший шлях у волонтерській та громадській діяльності, в тому числі і в подальшому житті Хабу. Бо наша команда сподівається, що цей простір буде постійно оновлюватись та мати довге життя», - підкреслив Андрій Вишняк.
Як жило та живе Закарпаття, хто ці люди, які допомагають в тилу, події, які закарбовуються у пам'ять. Кордони, вокзали, волонтерство, допомога військовим, прихистки – все це на виставці, яка є фотопроєктом Ужгородського прес-клубу.
За словами Ірини Брези, голови Ужгородського прес-клубу, фото не можна дивитися без емоцій. Автори робіт майстерно передали все те, що відбувається на Закарпатті під час війни. І хоча в області, на щастя, немає бойових дій, тисячі закарпатців б'ють окупантів у лавах ЗСУ, решта активно працює на Перемогу та робить все, щоб ті, хто втікає від війни, знайшли тут справжній прихисток.
Після Перечина виставка помандрує до Хуста та Тячева.