Новини

У парку Шенборнів знайшли рештки давніх скульптур

Під час відновлювальних робіт в парку родини Шенборн знайдено рештки давніх скульптур. Озеро-ставок віденських графів Шенборнів-Бухгеймів планують відновити до  історичної річниці - 285 років з часу дарування імператором Австрії  закарпатських земель Лотару Францу Шенборну.

Минулого тижня робітнками під час відновлювальних робіт в парку родини Шенборн знайдено рештки давніх скульптур, це зокрема голова апостола Луки та погруддя апостола Матвея, знайдено рештки ще кілька знищених скульптур, зображення яких не вдалося ідентифікувати. Спеціалісти-реставратори стверджують, що знайдені залишки памятників очевидно були створені на початку ХІХ століття.

Куратор проекту нардеп Сергій Мошак доручив історикам та скульпторам, докласти всіх можливих зусиль аби відновити історичну дійсність в даній місцевості. 

Нагадаємо, що зараз в рамках відновлення історичної спадщини у Перечинському районі ведеться відновлення знищеного одного з семи штучних озер Шенборна. Його контури нагадували карту Австро-Угорщини 1867 року. Наразі проведено важливі підготовчі дії, і тому є всі сподівання, що ці роботи дійдуть до завершення у вересні2013 році, а наразі озеро-ставок вичищено і запонюється водою з гірських струмків, посилено контури історичних кордонів, сформовано острівну частину, куди привезено далматинське каміння з Адріатики, реконструйовано давній водяний млин.

Проект курується відомим закарпатським меценатом Сергієм Мошаком, який для відновлення національної спадщини створив потужну професійну команду з поставленим перед собою завданням пошуку втрачених ресурсів, що знищені внаслідок багаторічної бездіяльності. До цього числа втрачених об’єктів належать і штучні озера-ставки, які знаходяться по так званій лінії Шенборна.

Отож закарпатська громада з нетерпінням чекає на відкриття унікального обєкту – як історико-культурного так і туристичного.

 

Довідка Zaholovok.com.ua імператор Карл VI в дарчому листі Лотару Францу Шенборну 13 липня 1728 року пише, що панство подаровано йому навічно. Та в кінці січня 1729 року старий архієпископ помирає. Його секретар прибуває в Мукачево, щоб тимчасово перебрати маєток. А 30 січня 1729 року Бамберзьким єпископом стає Фрідріх Карл Шенборн, який приймає спадщину усієї домінії. Так почалося 200-літня історія закарпатських Шенборнів.

При Шенборнах на Закарпатті  розпочали вирощувати картоплю, соняшник, кукурудзу, розводити карпатську породу бджіл, також було налагоджено підприємство для виготовлення свічок із воску, велику увагу приділяли розведенню садів і виноградників, продукція яких відправлялась у Відень. Берегівське вино йшло на продаж в Галичину та Росію. Було організовано виробництво пива, а Підгорянська пивоварня здобула європейське визнання.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.