Новини

У нацпарку «Синевир» зафіксували сліди ведмедів

Ведмідь у Реабілітаційному Центрі бурого ведмедя

На території національного природного парку «Синевир» на Закарпатті інспектори зафіксували сліди ведмедів, які, ймовірно, проснулись після зимової сплячки. На завчасне пробудження могла вплинути аномально тепла погода наприкінці січня. Водночас у Реабілітаційному Центрі бурого ведмедя клишоногі продовжили зимову сплячку, хоча й просиналися під час потепління. Зокрема, з грудня у зимовій сплячці знаходяться п’ять ведмедів – Беня, Тяпа, Малиш, Потап і Роза.


Як у вівторок, 4 лютого, повідомили на сторінці нацпарку «Синевир» у фейсбуці, в різних урочищах зафіксували сліди ведмедів. Тварини, ймовірно, вже прокинулись від зимової сплячки через значне потепління наприкінці січня.

Сліди ведмедя

 

У Реабілітаційному Центрі бурого ведмедя, що знаходиться на території нацпарку «Синевир», більша частина клишоногих під час потепління виходили зі сплячки, проте, відчувши наближення морозів, знову позасинали.

«З грудня минулого року по теперішній час у зимовій сплячці знаходяться п’ять ведмедів – Беня, Тяпа, Малиш, Потап і Роза. Попри теплу зиму в цьому році, наприкінці січня і початку лютого спостерігаються плюсові температури, але клишоногі продовжують спати», − інформують працівники центру.

За словами фахівців, зимова сплячка для ведмедів – це природний процес, що допомагає їм пережити морозні місяці без активного пошуку їжі. Під час сну ведмеді ворушаться, повертаються, прислухаються до різних звуків і, в разі небезпеки, залишають барліг. Тривалість сну залежить від кліматичних умов і становить від 75 до 140 діб.

Ведмідь у Реабілітаційному Центрі бурого ведмедя

 

Оперативні та перевірені новини – на нашому Telegram-каналі

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.