У Мукачеві збільшать фінансування медичної програми

У Мукачеві на лікування хворих з нирковою недостатністю з місцевого бюджету виділятимуть 850 тисяч гривень.

Наразі на обліку у закладах охорони здоров’я міста Мукачева перебуває 21 пацієнт з хронічною нирковою недостатністю. Це люди, які потребують постійного проведення гемодіалізу по кілька разів на тиждень , забезпечення ліками та необхідними медичними препаратами - тобто дороговартісне лікування яке за власний рахунок забезпечити не в змозі.

Надавати всю медичну допомогу таким хворим мала б держава, але грошей які виділяються з державного та обласного бюджетів катастрофічно не вистачає. Мукачівська міська рада щороку виділяла 700 тисяч гривень з місцевого бюджету для забезпечення пацієнтів гемодіалізом та лікуванням, і зараз цю суму планують збільшити ще на 150 тисяч.

За словами керівника відділу охорони здоров’я Любов Мандзич , - через зменшення обсягу фінансування з обласного та державного бюджетів, вже на наступному засіданні сесії Мукачівської міської ради розглянуть питання щодо збільшення фінансування цільової програми з місцевого бюджету від 700 до 850 тисяч гривень. Це дозволить у повному обсязі забезпечити усіх пацієнтів необхідною допомогою. Нирки – це "мовчазна епідемія". Вони не болять, а повільно відмовляють, і – раптово для самої людини – перестають працювати. Щороку в Україні з'являється 4 тисячі пацієнтів із крайнім – п'ятим – ступенем хронічної ниркової недостатності й нажаль щороку кількість тих хто стає заручником смертельної хвороби невпинно зростає.

Мукачівська міськрада

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання