У Мукачеві відкриють Центр громадськості та національних культур

Міський голова Андрій Балога сьогодні ініціював зустріч з представниками громадських організацій міста Мукачева. Відгукнулися понад 100 представників 40 громадських організацій. «Створити місток взаємодії влади та громадського сектору, щоби вони не жили окремим життям», - таку ідею запропонував мер міста присутнім активістам. За словами Андрія Балоги , найбільше він прагне налагодити механізм дій не тільки між громадським сектором та міською владою, а й самими організаціями, адже так вони зможуть разом з місцевою громадою реалізувати програми які цікавлять кожного мукачівця.

Насамперед Андрій Балога повідомив, що незабаром на базі колишнього Будинку русинів запрацює Центр громадськості та національних культур. Це двоповерхова будівля, де облаштовані робочі кабінети, два зали ( на 20 та 100 чоловік).  Будівлю відремонтували коштом міського бюджету, а незабаром закуплять меблі та техніку.  Тут за словами міського голови і зможуть працювати представники всіх громадських організацій міста.
Також в місті створеного  координаційну раду з питань сприяння розвитку громадянського суспільства про виконавчому комітеті Мукачівської міської рад. Це консультативно-дорадчий орган, покликаний забезпечувати взаємодію громадського суспільства та влади. Міський голова на зустрічі закликав всіх бажаючих долучатися до її роботи, представників організацій зможуть включити до її складу. А керівництво ради за бажанням її учасників можна оновлювати.

Також Андрій Балога ініціює прийняття в наступному році міської Програми розвитку громадського сектору. Та пропонує , щоби організації Центру не були задіяні до політичних партій та виборчих процесів.

Щодо програми, то вона фінансуватиметься коштом міського бюджету. Це кошти, використання яких визначатимуть самі міські організацій. І як ідея пропонується оголошення міських грантів для цих організацій. За ці кошти вони зможуть реалізувати проекти.

Громадські організації зможуть лобіювати перед місцевою владою питання які найбільше цікавлять жителів міста , подавати рекомендації та вимоги до міської ради , а також програми для участі в грантах, які фінансуватимуть за кошти місцевого бюджету. Співпраця буде максимально відкритою та прозорою, і кожен житель міста зможе долучитися до обговорення тих чи інших питань. На сьогодні в місті Мукачеві є близько 200 громадських організацій. Також місто має успішний досвід співпраці з громадським активом в розробці стратегії розвитку Мукачева, - повідомляє Мукачівська міськрада.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання