У Мукачеві урочисто відкрили пам’ятник покровителю міста - Святому Мартину

У Мукачеві урочисто відкрили пам’ятник покровителю міста - Святому Мартину

Сьогодні на центральній площі міста Кирила та Мефодія відбулося урочисте відкриття та екуменічне освячення монументальної скульптурної композиції покровителю міста Мукачева - Святому Мартину. Пам'ятник закладений до 1700-річчя від дня народження покровителя міста.

Автор і меценат проекту депутат Закарпатської обласної ради Михайло Кіш. У церемонії відкриття взяли участь представники духовенства найбільших конфесій Мукачева. Міський голова Андрій Балога разом із меценатом та депутатом обласної ради Михайлом Кішем  урочисто відкрили пам’ятник.

Скульптори – Степан Федорин, Микола Гурмак. Матеріал постаменту- травертин, скульптурна композиція бронза. Виготовлення пам’ятника і виливка бронзи проходила в Мукачеві.

На Закарпатті досі не було жодної кінної скульптури і постать Мартина-вершника стане першою за всю історію краю, - каже професор, професор УжНУ, президент Регіональної туристичної організації Закарпаття Федір Шандор. Він зазначає, що скульптурна композиція вагою більше 33 тон, висотою понад 4 метри і вона стане тим об’єктом, яким притягуватиме в місто туристів.

Мукачівська міськрада

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання