Земля навколо водозабору «Центральний» у Мукачеві –у приватній власності. Наразі там розпочали будівництво, що суперечить закону, – стверджує у зверненні до мукачівців регіонал В’ячеслав Шутко.
За його словами, у Мукачеві один з об’єктів водозабору – «Центральний», що розташований у провулку Духновича, який знаходиться у власності ММКП «Мукачівводоканалу», забезпечує мешканців міста питною водою. Мукачівська міська рада приймає низку рішень, у результаті яких земля навколо споруд водозабору роздана у приватну власність і на даний час там розпочато будівельні роботи.
«Численні службовці міськвиконкому, котрі готували проекти рішень на сесію та власне й самі депутати, очевидно, поняття не мали про те, що грубо порушують низку законів України про охорону водних об’єктів. Більше того, «слуги мукачівської громади» дружно натиснули на кнопки, дозволивши вільний доступ усіх бажаючих до об’єктів, які числяться в переліку Міністерства надзвичайних ситуацій як об’єкти підвищеної суспільної небезпеки! Саме небезпеку для багатьох людей становить Хлораторна станція, яка діє на території водозабору. Споруда занедбана, не охороняється, а в процесі хлорування використовують рідкий хлор, який при необережному поводженні має страшну смертоносну здатність отруювати все навколо», – стверджує регіонал.
«До того ж, земля, яка виділена під приватну забудову, є територією санітарної зони, що поділяється на «окремі пояси особливого режиму». Цитую статтю 34 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання»: «перший пояс (суворого режиму) включає територію розміщення водозабору, майданчика водопровідних споруд і водопідвідного каналу». У нашому випадку при виділенні ділянок місцеві чиновники та ціла низка спеціальних водоохоронних служб «керувалися» статтею 36 вищевказаного закону: «У межах зони санітарної охорони джерел питної води та об'єктів централізованого питного водопостачання господарська та інша діяльність обмежується. Забороняється розміщення, будівництво, введення в дію, експлуатація та реконструкція підприємств, споруд та інших об'єктів», – додає В’ячеслав Шутко.
«Крім того, Колодязь № 3, який вже знаходиться на приватній території, знаходиться у вільному доступі. Колодязь відкритий, сполучений з водною мережею і доступний усім. Це – прямий доступ до водного забезпечення, яке постачає воду у крани мешканців Мукачева. Тож ми абсолютно ні від чого не застраховані, і ніхто не може гарантувати, що з крана тече вода, яка безпечна для життя людини!», – каже регіонал.
Шутко організував термінові перевірки водозабору «Центральний» прокуратурою Закарпатської області та Держекоінспекцією краю. Також за участю громадських інспекторів з охорони довкілля буде проведено незалежну громадську експертизу.