У Мукачеві не всі дільниці закриються о 20.00

Як повідомляє кореспондент Ужгородського прес-клубу, окремим, щонайменше доведеться працювати ще понад годину, а останніми в Мукачеві голосуватимуть євреї.

“Нині іудеї святкують Песах, це свято вимагає суворого дотримання канонів іудаїзму, -- каже Ліна Амбрах з Мукачева. - Євреї Ужгорода та Мукачева, де досі збереглися чи не найпотужніші іудейські громади, зібралися на святковий Седер”.

Та поки не скінчиться свято навіть на вибори — зась!

“Напередодні другого туру виборів звернувся до ЦВК щодо продовження терміну голосування у великих містах до 22:30. За єврейським календарем нині — пасхальний тиждень. Святкування Песаха починається з 19 квітня і закінчують уночі 27 квітня. Це найважливіше і чи не найдавніше свято в іудаїзмі. Вірникам суворо заборонено працювати 20-21 квітня і 26-27 квітня. А 22-25 квітня - дозволено але з певними обмеженнями, - пояснив Головний рабин України Моше Реувен Асман. - Та отримав відмову, мовляв, закон є однаковий для усіх вірників. Однак, як компроміс, у ЦВК пояснили, що усі громадяни, хто зайшов до приміщення ДВК до 20.00 отримають можливість проголосувати”.

Оскільки заборона для іудеїв 21 квітня триватиме до 20:54, тож після Агади та Седера, вони встигнуть на виборчі дільниці. Головний рабин України Моше Асман закликав усіх євреїв виконати свій громадський обов'язок та прийти на вибори президента, але проголосувати лише після появи на небі перших зірок, після 20:54.

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання