Новини

У міськраду Ужгорода пройде до 8 політпроектів: найбільше поки набирають “Слуга народу” та ОПЗЖ, - соціолог

Якби вибори до Ужгородської міської ради відбувалися у вересні, мандати б отримали представники 6 партій: найбільшу підтримку серед ужгородців мають Слуга народу – 17,6%; «Опозиційна платформа  - За життя» – 9,7%, «Рідне Закарпаття» – 9,2%, «Європейська солідарність» – 8,9%, «Батьківщина» – 8,6%, «ГОЛОС» – 7,9%. Також на межі проходження ВО «Свобода» - сьогодні у них 3,7 % від усіх опитаних. Такі дані містяться в опитуванні соціологічної агенціїSmartpoll, до яких апелював професор Федір Шандор під час експертної зустрічі з виборів на  Закарпатті.

 

Соціолог звернув увагу на головну особливість виборів в міську раду - велика кількість партій, які розпорошують голоси – попередньо 19 партій з тих, що планують йти на вибори, але не набирають 5%.  Це більше ніж чверть втрачених голосів, що будуть бонусом тим партіям, які подолають бар’єр. А також втрачені ресурси, як мінімум на внесення застави, не кажучи про кошти, які треба витратити на кампанію. При такій кількості невеликих проектів шансів, що комусь з них вдасться привернути до себе увагу не залишається.

 Політпроекти, що йдуть на вибори в міську раду отримують результат, що є сумою різних факторів. Так виборці “Європейської солідарності” - це ті, хто орієнтується на Петра Порошенко, адже знакових місцевих прізвищ ЄС на ужгородські вибори не виставляє. Місцевий проект “Рідне Закарпаття” навпаки отримує результат в міськраду завдяки імені нардепа Роберта Горвата. Те, що першим номером “Голосу” респонденти бачать Павла Чучку значно додає партії. У випадку з “Батьківщиною” список якої до міськради планує очолити рідний брат міського голови і “сірий кардинал” мерії Андрій Андріїв -працють різнонаправленні фактори. З одної сторони, традиційні виборці партії “Батьківщина”, що обирають партію в питанні, щодо парламентских виборів, коли бачать першим номером прізвище Андріїв, голосують за інші проекти, а виборці Богдана Андріїва, навпаки починають голосувати за “Батьківщину”. Ужгородський феномен:”Батьківщина” з партії Юлії Тимошенко перетворилася на партію екс-регіонала Богдана Андріїва, що дає електоральний зсув: виборець партії у місті інший.

 У той же час, експерти вважають, що партій, що потраплять до міської ради, може бути і більше ніж наміряли соціологи. Політолог Петро Поліха  каже, що опитування не бачать тих партій, що роблять ставку на підкуп, досить розповсюдженний в Ужгороді: діючі депутати мають мережі, в місті склалася своєрідна електоральна географія - є райони, де цей фактор впливу на вибори вирішальний. Частина виборців, що отримали гроші, не афішують за кого їм сказали голосувати, або й самі дізнаються лише напередодні голосування. Якщо орієнтуватися, на практику минулих виборів, можна прогнозувати проходження 1-2 партій, з маловідомими назвами, які зроблять ставку на підкуп виборців, як основну технологію. Тому і результат “Батьківщини” на чолі з Андрієвим може виявитися більшим, адже саме родинну Андріївих називають найбільш досвідченними власниками відповідних мереж в місті.

 На питання, якби вибори до Ужгородскої міської ради відбулися в найближчу неділю і в бюлетень для голосування були б включені такі партії, список якої партії ви б підтримали, відповіді розподілилися наступним чином:

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.