Новини

У ляльковому театрі відбулась прем’єра «По щучому велінню»

26 січня в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок «Бавка» відбувся другий прем’єрний показ вистави «По щучому велінню». Постановку за дитячою п’єсою Марка Кропивницького здійснив заслужений артист України Олександр Куцик. Ужгородська театральна сцена стала третьою в Україні, на якій відбулась постановка за мотивами п’єси українського класика.  Вже традиційно після перегляду вистави журналісти – члени клубу «Театрал Закарпаття» зустрілись з режисером та керівництвом театру.

«По щучому велінню» - остання прем’єра 2013 року у колективі закарпатських лялькарів. Жартівлива вистава в дусі традиційного українського музично-драматичного дивертисменту (від фр. divertissement — звеселяння, розвага) - новий погляд режисера на п’єсу Марка Кропивницького. За словами Олександра Куцика, ще кілька років тому він відкрив цей майже невідомий дитячий драматичний твір, в якому підкреслені традиції українського сільського побутування, шанування родинних стосунків та побожності.  Не секрет, що сюжет  «По щучому велінню» стереотипно асоціюється  із російською народною казкою, де головний герой Ємеля – лінюх-дурник, який весь час лежав на печі. У класика ж Хома -  працьовитий, газдовитий парубок, якого оббріхує брат Гаврило.

У постановці «Бавки» режисер відтворив лірично-жартівливу лінію п’єси, свідомо уникаючи драматизму. Свій вибір Олександр Куцик пояснив бажанням  зробити виставу, яка буде зрозуміла для дітей різного віку. Для втілення  задуму постановник не поскупився на різноманітні театральні форми. Поєднання гри акторів, ляльок, використання  театру тіней та масок викликало щире захоплення дітлахів та дорослих глядачів. Протягом години лише чотири актори - Лариса Кривчик, Олена Пишка, Олександр Бєліков та Павло Проданюк співали, танцювали та перевтілювались у різних героїв аби передати закарпатський малечі всі чари добра та любові.

Фольклорна основа вистави – традиційна складова роботи Олександра Куцика. Цього разу режисер спирався на традиції центральних та східних районів України.  Художнє оформлення вистави (художник-постановник Тетяна Улинець) – характерні ляльки, маски, костюми акторів посилило   колорит відтвореного дійства. Не менш важливим компонентом стала й музична основа постановки.  У аранжуванні Олександра Ухача по-новому зазвучали  добре відомі «Ти казала в понеділок…», «Ой у вишневому садку», «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» та інші.  

За словами директора театру ляльок Мирослава Петія, у виставі відкрились нові грані акторів Олександра Бєлікова та Лариси Кривчик. У цьому він бачить магічну дію педагогічного таланту режисера-постановника, який у 2013 році відзначив 40-річчя театральної діяльності. Пан Мирослав сподівається, що з цією виставою закарпатський театр ляльок виступить не на одному фестивалі, а компактність декорацій дозволить  показати цю виставу на різних сценах області.

Оксана Гаврош, для Zaholovok.com.ua

Фото автора

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.