У Києві вийшла книжка голови Спілки українських письменників Словаччини

У київському видавництві «Преса України»  вийшла друком книга голови Спілки українських письменників Словаччини, головного редактора часопису «Дукля» Івана Яцканина. Вихід «Пори вузеньких вулиць» є насправді рідкісним, адже за роки незалежності твори українських письменників Словаччини вітчизняні видавництва практично не друкували.


До книжки знаного українського письменника увійшли кращі прозові твори, в яких із неприхованою експресією подано життя словацьких українців після Другої світової війни. З надзвичайною переконливістю автор оповів про репресії в українських селах і містечках Пряшівщини за часів чехословацького тоталітарного режиму, протистояння асиміляції, намагання зберегти мову, особливості  традиції та побуту післявоєнних часів.

Галерея колоритних персонажів, багата мова, точність художньої деталі ставлять прозу письменника в один ряд із найкращими здобутками української класичної прози. «Оповідання Івана Яцканина несуть на собі печать глибокої трагічності, зумовленої самим фактом відірваності життя його героїв від життя великого народу», - підсумував у післямові Дмитро Павличко.

Оксана Гаврош, спеціально для Zaholovok.com.ua

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання