Новини

У Києві відбулась четверта «Закарпатська гостина»

26 вересня у Національному музеї народної архітектури і побуту у Пирогово вчетверте зібралися київські закарпатці. Ініціатором «Закарпатської гостини» став Клуб закарпатської культури у м. Київ, який на добровільній основі об’єднує всіх вихідців із Закарпаття та членів їхніх сімей, які проживають у Києві.

Кульмінацією четвертої «Закарпатської гостини» стало освячення Хреста біля старовинної дерев’яної  церкви Святої Покрови. Знадобилось близько двох років аби втілити у життя ідею почесного голови Товариства закарпатців у Києві Миколи Бідзілі, голови київських угорців Тібора Вашша та активного учасника життя Закарпатського товариства – Івана Магея.

Авторами дубового Хреста стали теслі з с. Верхнє Водяне. Розп’яття виконав скульптор з Рахова, відтворивши фігуру Христа у традиціях народного різьбярства.

У суботу, напередодні свята Воздвиження Животворящего Хреста Господнього, священники трьох конфесій відслужили службу біля Розп’яття, встановленого закарпатцями на честь Героїв «Небесної сотні» і АТО, які віддали своє життя за Волю і Незалежність України. На завершення у фундамент монументу присутні залили капсулу для нащадків.

Опісля за доброю традицією усе товариство смакувало закарпатські страви. Проте, як і обіцяли у анонсі організатори, родзинкою гостини стало: «кучкування гостей, знайомства, обмін адресами-телефонами-візитівками, залицяння молодих (і не дуже…), суперечки, дискусії, полеміка на всі теми, окрім політики». 

Оксана Гаврош, фото надано ГО «Клуб закарпатської культури у м. Київ»

 

Новини інших ЗМІ
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.