Новини

У Києві поставили перші криптомати

У столиці вперше в історії поставили криптомати – автомати для обробки криптовалюти (біткоїну). На офіційній сторінці KUNA Bitcoin Agency у соціальній мережі Facebook було опубліковане повідомлення про початок роботи перших в Україні криптоматів.

Відкриття автоматів відбулося четвертого вересня. Спочатку техніка працює у тестовому режимі. Перші шість терміналів для обробки криптовалютів були придбані приватним підприємцем та запрограмовані на продаж криптовалюті за реальну готівку. Після шести столичних криптоматів планується запуск ще декількох таких у Харкові.

Програмне забезпечення для столичних криптоматів розроблене та підтримується самою біржею KUNA. Купувати криптовалюту можна за поточним курсом за використанням API (інтегрованого стороннього програмного забезпечення) біржі.

Після закінчення тестового режиму криптоматів, інші зацікавлені особи зможуть купити автомати для встановлення та заробітку. На даний момент вже отримано більше ста п’ятдесяти заявок на придбання криптоматів у різні міста України.

Наразі подібні інвестиції здаються більш ніж вигідними. Криптовалюта нещодавно встановила новий історичний рекорд – її вартість перевищила п’ять тисяч доларів США. Це найбільша вартість біткоїна, зафіксована з моменту її створення (з 2009 року). Нагадаємо, що із серпня поточного року, класичний біткоїн розділився на два типи криптовалюти. Тепер існує Original та Cash біткоїни. Говорять, що подібне розділення відбулося через те, що головні розробники криптовалюти не змогли знайти спільної мови щодо використовуваного програмного забезпечення.

Як щодо законодавчого врегулювання біткоїну? В Україні визначеного правового статусу криптовалюти досі немає. За даними Національного банку України, визначити однозначно статус криптовалюти досить складно через те, що немає консолідованого підходу для класифікації Bitcoin та угод із ним. Варто зазначити, що така невизначеність наразі спостерігається на усьому світовому фінансовому ринку. Біткоїн став свого роду феноменом, який має лише дещо спільне із звичними електронними грішми.

Справа у тому, що, на відміну від електронних розрахунків за допомогою електронних гаманців чи систем на кшталт PayPal, криптовалюта не має під собою жодного гарантування. Якщо електронні платіжні системи мають єдиного кінцевого власника та гаранта капіталу, біткоїн існує самостійно. Експерти порівнюють таку криптовалюту із магічною золотою монеткою, яка не може знецінитись, зіпсуватись та може переміщатись із однієї точки планети в іншу за лічені секунди.

На початку створення криптовалюта і планувалась в якості незалежного від державних регуляторів валюта. Говорять, що японський розробник створив подібну валюту через всесвітню кризу 2008-2009 років, яка показала, наскільки слабким може бути централізоване регулювання в умовах непередбачуваних ситуацій чи кризових періодів. На відміну від валют чи електронних грошей, біткоїн не може знецінитись жодною державою, він не потрапляє під регулювання централізованими владними органами. Володіння чи операції з біткоїном через невизначений правовий статус навіть не підлягають оподаткуванню.

Біткоїн не зберігається у банківських установах чи на централізованих рахунках. Єдиним місцем для зберігання криптовалюти стали електронні гаманці його власників. Якщо біткоїн зберігається на вашому рахунку – він лише ваш, був вами куплений чи намайнений. До речі, щодо отримання криптовалюти. Для цього є декілька альтернативних способів. Перший – первинний, так званий майнинг (mining). Це безпосередньо створення біткоїну. Криптовалюта виробляється завдяки тому, що процесор персонального комп’ютеру займається досить складними математичними операціями.

Від початку майнити біткоїн можна було за допомогою звичайних достатньо потужних ПК. Пізніше – для цього треба було купувати досить дорогі, але все ж універсальні відеокарти. Тепер же з ростом курсу біткоїну та підвищенню конкуренції на ринку криптовалют, для початку майнингу треба придбати спеціальний процесор-майнер, який коштує від двох тисяч доларів та вище. Для того, щоб майнити криптовалюту, користувачі у мережі об’єднуються у так звані блоки. Це синхронізований майнинг криптовалют.

Але не завжди це вигідно. Іноді швидше та корисніше придбати криптовалюту, задля чого і встановлюються подібні криптомати. Чому ж подібний метод розрахунків став настільки популярним у світі?

Однією із головних причин популярності криптовалюти стала її захищеність та надійність. У криптовалютах для зберігання ключів доступу використовується перевірена криптографія із розділенням на відкриті та закриті ключі. Схожі алгоритми для захисту своїх даних використовують банки та інші організації, що здійснюють транзакції онлайн – платіжні системи чи провайдери онлайн ігор. Окремо серед онлайн-ігор варто виділити покер-руми з огляду на частоту транзакцій між користувачами. Вони використовують багатоступеневу систему захисту даних, так як кількість роздач для одного гравця може сягати тисячі за годину, і кожна з них повинна бути захищена однаково надійно.

Сумарна розрахункова потужність мережі Bitcoin, яка використовується для захисту історії угод, ще у 2012 році перевищила розрахункові потужності любого суперкомп’ютера у світі. Саме через це майнити криптовалюту не лише вигідно, але і безпечно. Зберігати кошти варто на власних електронних гаманцях. Для захисту криптовалюти треба зберігти файл із доступом на зовнішньому носії. У такому випадку будь-які проблеми із гаманцем чи персональним комп’ютером не позбавлять вас права на використання біткоїну.

Використовуючи криптомати, ви зможете за допомогою готівки купувати криптовалюту та перераховувати їх на власний електронний гаманець. Операції будуть повністю анонімними та захищеними, а курс криптовалюти змінюватиметься в онлайн-режимі у таких автоматах.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.