У Хустському районі досі не вирішили проблему захоронення токсичних відходів

У селі Рокосова Хутського району досі не вирішена проблема із захороненням  небезпечних отрутохімікатів, що зберігаються в цистернах на території ПАТ «Агрокомплекс».

Під час сесії Закарпатської облради депутати підтримали запит  Мирослава Білецького щодо невідкладного розв’язання  проблеми зберігання  отрутохімікатів на території ПАТ «Агрокомплекс» у с.Рокосово Хустського району та скерували для розгляду в облдержадміністрацію, Головне управління Національної поліції в Закарпатській області, Управління ДСНС  у Закарпатській області. Як зазначається в документі, вже багато років жителі Хустського району  живуть  поруч з екологічною бомбою  сповільненої дії -  надзвичайно небезпечними  отрутохімікатами, що зберігаються в цистернах на території ПАТ «Агрокомплекс» у с. Рокосово. За словами депутата, про це добре відомо на всіх рівнях. Однак належних заходів з вивезення, знезараження та захоронення цих токсичних відходів дотепер не вжито, насамперед через відсутність необхідного фінансування з Держбюджету. Більше того, на сьогодні нема  навіть спецпрограми з поводження  з небезпечними відходами  ні на загальнодержавному, ні на  регіональному рівнях. Але ж ідеться про загрозу не лише для навколишнього природного середовища,  а й для життя і здоров’я жителів краю.

Черговим каталізатором цієї проблеми став людський фактор, а точніше – інцидент: невідомі особи  вирізали частину  металевої стінки однієї із  металевих цистерн із зараженим ґрунтом, очевидно для продажу.  Наслідки цього безглуздого вчинку навіть важко спрогнозувати. Тому депутат у запиті  звертається до голови ОДА з проханням оперативно вжити всі можливі заходи щодо невідкладної ізоляції  пошкодженої цистерни, доручити департаменту екології  та природних ресурсів Закарпатської ОДА  розробити спеціальну цільову  обласну програму або ж внести зміни  до існуючих природоохоронних програм для забезпечення фінансування  заходів із  знезараження  та повної  утилізації небезпечних відходів,  створити спільну комісію  для погодження плану першочергових заходів  і визначення необхідного обсягу фінансування для його реалізації, підготувати та подати на розгляд 12 сесії облради  відповідне звернення до вищих ешелонів  державної влади. Правоохоронним органам - посилити охорону цієї території та притягнути до відповідальності зловмисників, - йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської обласної ради. 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання