У Хусті громадські активісти проведуть Народне віче

У четвер, 16 листопада, закінчується "тиждень відновлення довіри до правоохоронців Хустщини", який був оголошений на прохання правоохоронців в межах акції протесту "Стоп корупція та свавілля". Про даний протест було анонсованоа ктивістами 30 жовтня в Ужгородському прес-клубі.

За словами активіста Віталія Грегора, 8 листопада в Хусті на площі перед РДА мешканцями навколишніх сіл та активістами був розпочатий безстроковий протест і з вимогою звільнити керівництво правоохоронців Хустщини. Оскільки вважають, що місцеві слідчі разом прокурорами покривають злочинців у владних кріслах, оскільки жодної підозри не було і досі оголошено по жодній із двацяти кримінальних справ.

На наступний день, 9 листопада, керівники Хустської місцевої прокуратури Сергій Зовдун та Хустського відділу поліції Володимир Щадей звернулися до координаторів акції протесту, з пропозицією надати їм тиждень з метою налагодження діалогу і відновлення довіри до правоохоронної системи.

Зокрема, йшлося про десяток кримінальних справ по корупції голови Драгівської сільради Михайла Керити, по незаконних виборах в Олександрівці, про зловживання службовим становищем головою села Березово Богданом Біляком в скандальній справі будівництва міні-ГЕС, про перешкоджання журналістській діяльності в селі Липча тощо.

Правоохоронці пояснили, щодо судовий розгляд більшості справ затягується через бюрократичні формальності, довготривалі спеціалізовані експертизи, без яких неможливо сформувати повноцінну доказову базу, щоб оголосити підозру і направити справу до суду. Адже, без належних доказів справа просто "розпадається" в суді і злочинця виправдають, зокрема цьомус прияє і корупція в судах.

Прокурор Хустщини запевнив активістів, що за тиждень по найрезонасніших справах, озвучених учасниками протестної акції, вже можна буде побачити видимий результат. Цей термін витікає завтра.

Відтак, 16 листопада, о 14.00 на площі перед Хустською РДА буде проведено народне Віче і оголошено про результат роботи правоохоронних органів за пройдешній тиждень. Уразі, якщо така робота буде визнана незадовільною, мешканці Хустщини залишають за собою право на продовження безтрокового протесту, залучення всіх небайдужих, побратимів зі всієї області та на додаткові громадські акції прямої дії, зокрема, паралельно, і в обласномуцентріЗакарпаття.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...