У загальноосвітній школі села Волосянка на Великоберезнянщині відкрили Цифровий Освітній Центр для дітей шкільного віку. Він запрацював у межах проєкту "Реагування на надзвичайні ситуації та підтримка доступу до якісної освіти для постраждалих від конфлікту та переміщених дітей в Україні в центрах цифрової освіти" Благодійного фонду «Посмішка ЮА» за підтримки міжнародної організації Save the Children. Такі простори отримали школи у 5-ти громадах Закарпаття, більшість з них - у сільській місцевості, де потреба у безпечному доступі до сучасної цифрової формальної та неформальної освіти значна.
У Ставницькій громаді, куди входить і Волосянка, працює 10 шкіл. Волосянківська – опорний навчальний заклад, де навчається майже 200 дітей. Віднедавна тут почав працювати Цифровий Освітній Центр - сучасний простір із новітнім технічним забезпеченням. Діти отримують доступ до навчальних матеріалів та освітніх платформ, інтерактивних цифрових уроків із позашкільної освіти, відвідують заняття для покращення психоемоційного стану, навчаються, зокрема, медіаграмотності, безпеки в Інтернеті. Про це на презентації Центру у Волосянці розповіла Анжела Бабкіна, супервайзерка Цифрових Освітніх Центрів.
«Діти можуть користуватися сучасними комп’ютерами та планшетами, обладнаними необхідним програмним забезпеченням, встановленими додатками, серед яких «Всеукраїнська школа онлайн», - каже Анжела Бабкіна. – Сподіваємося, що все буде корисним учням та вчителям ще на довгий час. З дітьми працюють дві фасилітаторки, також приїжджає на заняття психологиня».
За умовами проєкту, школа, де відкрилися Центри, повинна мати облаштоване сховище. Адже безпека дітей -- на першому місці. У школі Волосянки є укриття, збудоване за радянських часів, простягається майже під усією будівлею. За словами Івана Мандрика, Ставнинського сільського голови, в укритті можуть вміститися діти з усіх сіл громади. Через часті повітряні тривоги уроки проводять саме в укритті, його капітально відремонтували ще минулого року. Із тривоги розпочалася презентація і Цифрового Освітнього Центру. Але фасилітаторки та діти підготовлені до таких умов: швидко організувалися, взяли з собою необхідні речі та матеріали.
Іван Мандрик, Ставницький сільський голова в захваті від проєкту, каже, до цього часу діти бачили у школі тільки стареньку габаритну техніку. А три села громади ще донедавна взагалі не мали інтернету. «Це подарунок для нашої громади, бо ми є дотаційними. Це дійсно суттєва підтримка від організацій, які допомагають. Проєкт мегакорисний, бо ці діти бачили величезні комп’ютери, які псували їм очі. Не до порівняння до нинішніх нотбуків та планшетів, які вони використовують у Цифровому Освітньому Центрі - теплому, зручному приміщенні, обладнаному за останнім словом техніки»,- зазначив на презентації Центру Іван Мандрик.
Послугами центру безкоштовно можуть всі діти громади, як місцеві мешканці, так і внутрішньо переміщені особи, а також діти з інших шкіл. Про це розповіла Марина Корінь, фасилітаторка Центру: «До нас приходять також вчителі. Нещодавно, наприклад, ми проводили для них навчання. А діти у Центрі не лише навчаються, але й цікаво проводять час, дізнаються щось новеньке. Навіть пропонують заняття, у яких вони хотіли б взяти участь. Працюємо у теплій атмосфері, дослухаємося до дітей, робимо навчання захоплюючим!»
Ангеліна і Софія – шестикласниці. Розповідають, що приходять у Центр щодня. «Використовуємо комп’ютери, малюємо, дивимося мультфільми. Дуже подобається!», - діляться враженнями дівчата.
«Впровадження цифрових технологій - це першочергове завдання, яке полегшує хід освітнього процесу, - каже Наталія Мандзинець, директорка Волосянківського закладу загальної середньої освіти 1-3 ступеню. – Робота Центру не замінює викладача, а доповнює їхні уроки, робить їх мобільними, диференційованими, індивідуальними. І я щиро вдячна за таку можливість для нашої школи. Побільше б таких центрів у нашій громаді!»
Благодійний фонд «Посмішка ЮА», завдяки якому запрацював Центр у Волосянці, діє з 2013 року для людей, які опинилися в складних життєвих обставинах та об’єднує тих, хто хоче їм допомогти. Фонд був заснований в Запоріжжі та наразі реалізує соціальні проєкти в 17 областях України у співпраці з міжнародними гуманітарними організаціями, залучаючи до взаємодії державні органи влади та неурядові громадські організації.
Save the Children - це міжнародна гуманітарна неурядова організація, що діє вже більше 100 років у площині забезпечення прав та свобод дітей. На сьогодні організація представлена у більш ніж 130 країн світу. В Україні у 2014 році, відкривши офіс спочатку тільки на сході, та згодом масштабувались до 5 офісів по всій країні.
Адреса Цифрового Освітнього Центру: Ставненська громада, Волосянка, вул. Центральна, 301 б, розклад занять у телеграм-каналі: - https://t.me/+EZuZbhwxCwgwZWUy
Оперативні та перевірені новини – на нашому Telegram-каналі.