Новини

У Берегові шахрайський call-центр виманював гроші у європейців

У Берегові поліція заблокувала діяльність шахрайського call-центру, працівники якого  виманювали гроші в іноземців. Європейцям пропонували інвестування за дуже вигідними умовами, але ті натомість позбувалися своїх коштів. 


Як повідомили у поліції 25 жовтня, організаторка схеми, разом із ще трьома спільниками, орендувала офісне приміщення та обладнала його всією необхідною компʼютерною технікою. В подальшому до схеми вона залучила ще близько 15 осіб, які працювали операторами. Кожен із них в обовʼязковому порядку підписував договір щодо нерозголошення інформації про діяльність call-центру.

Довірливі іноземці позбувалися всіх заощаджень

Дотримуючись наданих фігуранткою вказівок та інструкцій, оператори телефонували жителям сусідніх європейських країн та пропонували їм придбати трейдинг-курси з інвестування грошей за вигідними умовами. Зацікавлений пропозицією клієнт, перейшовши за фішинговим посиланням, мав ввести свої банківські реквізити і таким чином авторизуватися у системі. Натомість, замість прибутків від інвестування, потерпілі втрачали не тільки доступ до своїх фінансових активів, але і позбувалися усіх заощаджень на банківських рахунках.

В приміщенні шахрайського call-центру провели обшук. В ході слідчих дій правоохоронці вилучили всю комп’ютерну техніку, чорнову документацію та банківські картки фігурантів.

У поліції за цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, тобто Шахрайство, вчинене в умовах воєнного, що завдало значної шкоди. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі  до 5 років.

Оперативні та перевірені новини – на нашому Telegram-каналі

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.