Новини

Цього року 68 іноземців на Закарпатті попросили притулок в Україні

На Закарпаття з моніторинговою місією приїхали представники Євросоюзу. Вони проводитимуть оцінку проекту “Підтримка діяльності УВКБ ООН у Східній Європі в рамках фінансованої Європейським Союзом Регіональної Програми захисту біженців – Фаза 2”, який стартував на території області у минулого року і триватиме до 2013 року.

Сьогодні представник Європейського інструмента сусідства та партнерства Торніке Готсірідзе та радник з правових питань УВКБ ООН Дмитро Плечко зустрілися з начальником Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області Ігорем Михайлишиним. Ішлося про результати співпраці міграційної служби області та Представництва Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, зокрема, в частині реалізації згаданого проекту.

Ігор Михайлишин повідомив представникам моніторингової місії, що протягом першого півріччя до міграційної служби області звернулося 68 іноземеців із проханням надати притулок в Україні. Серед поданих заяв за захистом найбільше від громадян Сомалі та Афганістану. 20 із них відмовили в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, що потребує додаткового захисту. 21 скарга на рішення міграційної служби про відмову  знаходиться на розгляді в Закарпатському окружному адміністративному суді. Загалом на території регіону наразі проживає близько 130 іноземних мігрантів, що звернулися за захистом в Україні. А офіційно визнаними біженцями є 36 осіб.

Проблемні моменти інтеграції цих людей в українське суспільство обговорюються на щомісячних зустрічах працівників ГУ ДМС з представниками неурядових організацій. На базі пункту тимчасового розміщення біженців в області систематично здійснюються  організаційно -практичні заходи щодо створення та функціонування адаптаційних центрів для біженців.

Так, у співпраці з виконавчим партнером УВКБ ООН - Міжнародним фондом охорони здоров’я та навколишнього середовища “Регіон Карпат ” NEEKA для цих людей проводяться курси з вивчення української мови. Є певні напрацювання  і в питанні практичної реалізації права шукачів притулку на працевлаштування.

У свою чергу, старший монітор Європейського інструмента сусідства та партнерства Торніке Готсірідзе цікавився питаннями становлення міграційної служби, труднощами, які виникають в процесі роботи з шукачами притулку. Керівник моніторингової місії  повідомив, що готуються рекомендації для Єврокомісії щодо створення окремої Програми підтримки діяльності ДМС України.  Узагальнені пропозиції від міграційної служби області також ляжуть в основу цієї програми.

На завершення зустрічі Торніке Готсірідзе висловив сподівання, що діалог між міграційною службою та неурядовими міжнародними організаціями, що опікуються біженцями та шукачами притулку, і надалі триватиме та допоможе вирішити чимало проблемних моментів  у питанні захисту цієї категорії осіб, - повідомила головний спеціаліст зв’язків із громадськістю та ЗМІ ГУ ДМС у Закарпатській області Ольга Поштак.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.