Новини

Торгівля підакцизними товарами в Закарпатті: до бюджету надійшло понад 43 млн гривень

За статистикою податкових органів Закарпаття, протягом першого кварталу 2020 року до місцевих скарбниць області сплачено 43 млн 244 тис. грн акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Вказана сума на майже 3 млн грн перевищує суму надходжень цього податку протягом відповідного періоду минулого року.

Варто заначити, що податок на роздрібну торгівлю підакцизними товарами є, серед інших, одним із бюджетоформуючих податків в Закарпатті. Він займає четверту позицію за рівнем надходжень до місцевих бюджетів.

Зауважимо, що відповідно до пп. 14.1.212 ст. 14 ПКУ під реалізацією суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів слід розуміти продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування.

При цьому, у разі обчислення податку із застосуванням адвалорних ставок базою оподаткування є вартість (з ПДВ та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до пп. 213.1.9 ст. 213 ПКУ.

Податковим законодавством визначено, що для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих відповідно до пп. 213.1.9 ст. 213 ПКУ, ставка податку становить 5 %. Об’єктами оподаткування є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, інформує відділ комунікацій ГУ ДПС у Закарпатській області

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.