Тимошенко може обігнати опозиційних кандидатів на виборах

Тимошенко може обігнати опозиційних кандидатів на виборах

Юлія Тимошенко у разі участі у виборах президента, очевидно, вийде у другий тур, але складе конкуренцію Віталію Кличку та Петру Порошенку.

Про це свідчить опитування, проведене центром "Соціальний моніторинг" і Українським інститутом соцдосліджень ім. О.Яременка спільно з відділом моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій Інституту економіки та прогнозування НАН України.

Опитування тривало з 1 по 6 березня. Його результати представили на прес-конференції в середу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Згідно з даними, якби Тимошенко брала участь у виборах, то за неї проголосували б 15,5% усіх опитаних, за лідера партії "УДАР" Віталія Кличка – 14,2%, за лідера партії "Солідарність" Петра Порошенка – 13,7%.

За одного з лідерів Партії регіонів Сергія Тігіпка готові проголосувати 11,4% усіх опитаних, за лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка – 6,4%, за лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока – 3,7%, за лідера Радикальної партії Олега Ляшка – 3%.

Не змогли відповісти 16,7% і не взяли б участі у виборах 15,4%.

Директор центру "Соціальний моніторинг" Дмитро Дмитрук зазначив, що якщо зімітувати результати виборів і визначити кількість прибічників того чи іншого кандидата без урахування виборців, які не братимуть участі й не визначилися з вибором, то за Тимошенко проголосували б 22,9%, за Кличка – 20,9%, за Порошенка – 20,1%.

Соціолог наголосив, що різниця в результатах цих трьох кандидатів перебуває в межах похибки вибірки, тому визначити майбутнього переможця практично неможливо.

Водночас, якщо Тимошенко не братиме участі у виборах, то за Кличка готові проголосувати 19,6%, а за Порошенка – 18,2%.

Серед тих, хто візьме участь у виборах і визначився зі своїм кандидатом, за Кличка проголосували б 29,2%, за Порошенка – 27,1%.

У разі виходу в другий тур за Кличка проголосував би 31% у парі з Тимошенко, за яку проголосували б 20,2%. А у парі Порошенка та Тимошенко результат становив би відповідно 31,3% і 20,0%.

Тимошенко має шанс перемогти в президентських виборах у разі виходу в другий тур із Тігіпком – тоді за неї проголосували б 32,2%, за Тігіпка – 22,7%.

У разі виходу в другий тур Кличка та Порошенка розрив між ними був би в межах похибки вибірки – 28,2% проти 27,5% відповідно.

Під час опитування було опитано 2099 респондентів у всіх областях України. Похибка вибірки не перевищує 2,18%.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання