Новини

Таємниці професії, або робота стиліста інтер’єру зсередини

Всім нам добре відома пророча приказка «Краса врятує світ». Щоб наш світ дійсно таки був урятованим, краса повинна бути всюди – в людях, в одязі, в архітектурі, в інтер’єрі. Однією із професій, які займаються додаванням краси в повсякденне життя, є дизайнер інтер’єру. Для того, щоб дізнатися більше про цей справді красивий спосіб заробляння грошей, ми познайомилися із Катею Моргентал, яка, до слова, визначає свою професію як «стиліст інтер’єру».

«Мені подобається термін «стиліст інтер’єрів», тому що це не дизайнер і не декоратор, це людина, котра може стилізувати вже готове приміщення, розставити певні акценти, задати настрій, використовуючи невеличкі деталі, – пояснює Катя. - За освітою я дизайнер, а виходить, що стилістом інтер’єру я стала не з нуля. Спочатку я займалась тільки текстильним оформленням, паралельно виконуючи замовлення із проектування інтер’єрів. А згодом в мене почали замовляти не текстиль плюс аксесуари, а винятково аксесуари для декорування приміщення - ексклюзивні hand made елементи».

Про переваги своєї роботи Катя говорить наступне: «Першим і основним плюсом моєї професії є те, що я її люблю. Вона дозволяє приносити радість клієнтам, вносячи зміни в їхнє звичне приміщення. До того ж, людей тішить можливість кардинально змінити вигляд помешкання, не витрачаючи зайвих коштів на ремонт, а лише додаючи до інтер’єру певних акцентів».

Катя додає, що робота стиліста інтер’єру є досить затребуваною, позаяк декорування приміщення текстилем і додавання певних елементів інтер’єру дозволяє людям зекономити кошти, час і нерви. Говорячи про фінансовий аспект своєї роботи, Катя зазначає, що немає великого доходу від додавання в інтер’єр однієї вазочки чи кількох подушок. Основний дохід іде від більш масштабного  декорування – цілого будинку чи, до прикладу, готельного комплексу.

Дівчина розкриває ще одну перевагу професії стиліста інтер’єру: «Ця робота передбачає спілкування із людьми, результатом якого може стати і спілкування за межами робочого процесу. До прикладу, кілька моїх теперішніх друзів спочатку були моїми клієнтами».

Однак, як би все райдужно не виглядало, має ця професія і кілька мінусів. Катя ділиться: «По-перше, в цій справі особисто мені не вистачає команди. Звісно, можна всю роботу виконувати самотужки, але результат кращий і швидший тоді, коли над одним проектом працює кілька людей. Зараз я все роблю сама: веду бухгалтерію, зустрічаюсь із замовниками, шукаю постачальників, виконую замовлення. По-друге, така робота відбирає певну кількість сну. Але мені це навіть підходить, адже через те, що працюю вночі, маю можливість продовжити собі ранок на кілька годин».

Для тих, хто не має художньої освіти, Катя має заспокійливу відповідь: «При такій роботі немає гострої необхідності у спеціальній освіті. Головне – це розвивати у собі бачення, орієнтуватися у просторі і розумітися на кольорах. Саме таке бачення допоможе розвивати спеціальна література, а також виставки, різні мистецькі івенти». Катя наголошує на тому, що теперішні клієнти досить обізнані, а від того і вимогливі, тому стилісту чи дизайнеру необхідно володіти спеціальною термінологією, розумітися в останніх тенденціях.

Для того, щоб ще глибше зануритися в специфіку професії дизайнера інтер’єрів, ми розпитали Катю, яким є її типовий день: «День в мене починається із перевірки пошти. Справа в тому, що вночі я працюю в інтернеті: шукаю фабрики, переглядаю різні каталоги, після чого відправляю листи і отримую відповіді вранці. Після цього виходжу в місто для проведення зустрічей, вишукуванням нових цікавих речей. Ну а потім повертаюсь додому і працюю».

Якщо вам подобається перспектива стати в майбутньому колегою Каті Моргентал, прислухайтесь до її порад: «Насамперед треба визначитися, яким саме аспектом декорування ви плануєте зайнятися: декупажем, ліпкою із глини чи ще чимось. Після того, як ви визначилися, перейдіть до практики – робіть це, ходіть на майстер-класи, а також читайте літературу. Мережа інтернет зараз наповнена різними hand made блогами настільки, що кожен знайде те, звідки можна повчитися. Коли після цього всього ви маєте результат і отримуєте задоволення – показуйте іншим те, що робите: даруйте подарунки, обставляйте власне помешкання. Якщо маєте можливість отримати мистецьку освіту – не відмовляйтеся від цього. Говорячи про вихід на комерційний рівень, варто пам’ятати, що найпростіший, найдоступніший і найдешевший спосіб себе продати – мережа інтернет».

Наостанок Катя ділиться: «Найкраща професія – високооплачуване хобі». Тому якщо у вас золоті руки, помешкання обставлене власноруч виготовленою красою, а бажання творити у вас не зникає, то чому б не зробити це хобі вашою професією?

Діалог про красу для Zaholovok.com.ua вели Катя Брижань та Маріан Логойда

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.