Судитимуть закарпатку та нотаріуса, які незаконно перепродали землю на Тячівщині

Судитимуть закарпатку та нотаріуса, які незаконно перепродали землю на Тячівщині

За процесуального керівництва прокуратури Закарпатської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, стосовно мешканки с. Нижня Апша, Тячівського району та місцевого приватного нотаріуса, які незаконно перепродали 0,84 га землі вартістю майже 260 тис грн.
У ході досудового розслідування встановлено, що закарпатка використала підроблений, попередньо виготовлений Державний акт на право приватної власності на землю та залучила до своєї «схеми» місцевого нотаріуса, достовірно знаючи, що не має жодних підстав для приватизації цих земель.

Нотаріус, на підставі Державного акту з явними видимими підчистками, склала договори купівлі-продажу двох земельних ділянок загальною площею 0,84 га., які в подальшому перепродали третій особі. Вартість земель склала майже 260 тис грн.

Закарпатка обвинувачується у шахрайстві, вчиненому у великих розмірах (ч.3 ст.27 - ч.3 ст.190 КК України).

Дії нотаріуса, кваліфіковані за ч.5 ст.27 - ч.3 ст.190, ч. 3 ст.365-2, ч.1 ст.362, ч.3 ст.362, ч.3 ст.358 КК України, тобто складання особою, яка здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення, і які надають певні права; несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах, вчинені особою, яка має право доступу до неї, вчинені повторно; пособництві у шахрайстві, яке вчинене у великих розмірах, а також у зловживанні своїми повноваженнями нотаріуса з метою отримання неправомірної вигоди для інших осіб, вчинене повторно, та що спричинило тяжкі наслідки.

Досудове розслідування у даному кримінальному провадженні здійснювали слідчі СУ ГУНП в Закарпатській області.

Прокуратурою області затверджено та скеровано обвинувальний акт до Тячівського районного суду для розгляду по суті.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання