Студенти УжНУ стали майстрами спорту України з паверліфтингу

У Коломиї на Івано-Франківщині відбувся Кубок України з класичного паверліфтингу, одночасно з яким проводився чемпіонат країни серед студентів ВНЗ.

У змаганнях узяли участь майже 300 спортсменів з 24 регіонів держави, у тому числі й шестеро представників Закарпаття. Половина команди нашої області складалася зі студентів Ужгородського університету, і саме двоє вихованців старшого викладача кафедри фізичного виховання Андрія Федорішка показали найкращі результати.

18-річний студент економічного факультету Максим Офіцинський успішно виконав усі дев’ять підходів до штанги, що є показником високої майстерності. Подолавши у присіданні 202,5 кг, у жимі лежачи – 127,5 кг, у тязі – 205 кг і набравши в сумі триборства 535 кг, що на 45 кг вище за його особистий рекорд, став бронзовим призером студентського чемпіонату у ваговій категорії до 74 кг і вперше виконав норматив майстра спорту України.

У ваговій категорії до 93 кг 21-річний студент факультету здоров’я людини Віталій Троян, піднявши у цих вправах відповідно 230, 152,5, 250 кг і набравши у сумі триборства 632,5 кг, перевищив своє попереднє досягнення на 32,5 кг і посів 3-є місце у студентській першості, також вперше виконавши норматив майстра спорту України.

Командні очки нашому університету приніс і другокурсник фізичного факультету Валерій Дудаш, котрий з сумою триборства 452,5 кг, що набагато перевищує норматив кандидата у майстри спорту, посів у чемпіонаті країни серед студентів шосте місце у ваговій категорії до 66 кг.

За підсумками студентського чемпіонату збірна команда УжНУ посіла сьоме місце з-поміж 35 вищих навчальних закладів України, що брали участь у змаганнях, а Максим Офіцинський і Віталій Троян потрапили до резерву збірної України, яка братиме участь у першому чемпіонаті світу з класичного паверліфтингу серед студентів, що пройде у липні наступного року.