Новини

Студенти УжНУ склали присягу на вірність українському народу

Понад дві з половиною тисячі студентів вищих навчальних закладів Львова та студенти Ужгородського національного університету, які пройшли фахову підготовку на військовій кафедрі Академії сухопутних військ, склали присягу на вірність українському народові, - повідомляє Медіацентр УжНУ.

Розділити хвилюючу мить разом із юнаками та дівчатами завітали їхні батьки, рідні, близькі. Також привітати своїх вихованців прийшли командири та викладачі студентів.

Особисто поздоровив молодих українців із цим важливим моментом в їхньому житті начальник Академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук. Він подякував студентам, які наважилися опанувати військовий фах і стати офіцерами запасу, за їхні старання й наполегливість упродовж двох років навчання. А кращих вихованців військової кафедри очільник військового вишу нагородив грамотами та подарунками.

«Переживаємо вкрай складний і відповідальний час, коли проти нашої країни, її цілісності та суверенітету, виявлена неприхована агресія по-проросійському налаштованих терористичних збройних формувань, яких підтримує Російська Федерація, – підкреслив Павло Ткачук. – Упевнений, що завдяки такій освіченій молоді й патріотам, як ви, ми дамо гідну відсіч будь-якому агресору, збережемо нашу державу й примножимо її потенціал як демократичної, незалежної та рівноправної європейської країни».

На добру долю майбутніх офіцерів запасу благословив голова Центру військового капеланства Львівської архієпархії Української греко-католицької церкви, настоятель гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла отець Степан Сус.

Своїми враженнями після відповідального моменту у житті поділився випускник факультету європейського права та правознавства, голова Наукового товариства студентів і аспірантів УжНУ Микола Сюсько: «Навчання на військовій кафедрі тривало два роки. За час навчання ми опановували теоретичну частину підготовки, вивчали стрілецьку зброю, бойові машини, а в останній місяць проходили військові збори, де мали можливість закріпити набуті теоретичні знання на практиці. Особисто я вважаю, що в нинішній кризовій для України ситуації підготовка на військових кафедрах є особливо актуальною, адже дає можливість студентам, котрі не мають змоги пройти строкову військову службу, стати спеціалістами і у військовій сфері. Крім того, у випускників з’являються додаткові перспективи на дальше працевлаштування».

Студенти здобували військовий фах за спеціальністю «Бойове застосування механізованих підрозділів». За результатами підсумкових державних іспитів з військової підготовки, які вихованці  кафедри склали напередодні, хлопці матимуть кваліфікацію за відповідними спеціальностями і їм буде надано первинного офіцерського звання – молодший лейтенант запасу.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.