Новини

Студенти УжНУ моделювали засідання РНБО з питань Донбасу. ФОТО

7 травня 2015 р. ГО «Асоціація інноваційних досліджень «АФІНА» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» влаштувала в УжНУ імітаційну гру на тему «Моделювання кризового засідання Ради національної безпеки та оборони України».

Враховуючи той факт, що українці здебільшого невдоволені рішеннями влади, молодим людям запропонували розробити альтернативні стратегії вирішення конфлікту на Донбасі.

Основною метою заходу організатори визначили вироблення альтернативних стратегій реакції України на події на Донбасі. Студенти представили три сценарії виходу з кризи: силовий блок відстоював активні військові дії, спрямовані на активний захист держави. Команда Президента відстоювала мирний шлях вирішення конфлікту, активне залучення міжнародної спільноти. І команда премєра виступала за активніший наступ, зачищення східних областей від терористів та відновлення української економіки.

В якості експертів з коментарями виступили

  • генеральний консул України в Угорщині (2004-2009 рр.) - Панов А.В.
  • професор кафедри країнознавства факультету міжнародної політики, бізнесу та менеджменту - Тодоров І.Я.
  • професор кафедри міжнародних економічних відносин - Приходько В.П.
  • доцент кафедри політології та державного управління - Стряпко І.О.
  • представник фонду "Відродження"- к.політ.н., Дащаківська О.Ю.

Всі есперти відмітили високий рівень підготовки студентів та дуже чітке відчуття політичної конюнктури, яка наявна в країні.

Було визначено основні проблеми, що заважають ефективно та оперативно приймати рішення на високому державному рівні.

Враження учасників:

Костянтин Мудренок (роль – голова Служби зовнішньої розвідки, студент 3 курсу факультету міжнародних відносин): "Дане моделювання дало мені змогу краще зрозуміти специфіку роботи РНБО, механізм вироблення і прийняття ним рішень в кризових ситуаціях, а також особливостей взаємодії окремих її членів. Крім того, надзвичайно корисними були коментарі запрошених експертів, які вказали на певні недопрацювання та упущення, а також висловили власну думку щодо розглядуваних проблем та шляхів їхнього вирішення, тим самим розширивши бачення присутніх щодо сутності даних проблем. Таким чином я вдячний організаторам за проведення даного заходу, під час якого я отримав надзвичайно корисний практичний досвід, який розширив мій кругозір в сфері міжнародних відносин та державного управління".

Ладислав Помпель (роль – прем»єр-міністр України, студент 3 курсу факультету суспільних наук): "Враження суперові. Таке моделювання активізує молодь у плані політичної участі, та сприяє розвитку практичних навичок студентів які в майбутньому будуть працювати на розвиток Держави. Побільше студентам треба давати змогу здобувати практичні знання, адже прості теоритичні знання є сухими.На наступний раз треба організувати моделювання засідання КабМіну, а можливо навіть якось комітету верховної раади(стосовно якогось законопроекту".

Вікторія Нірода: (роль – міністр інформаційної політики України, студенка 2 курсу факультету суспільних наук): Сьогоднішній захід - моделювання засідання РНБО був великим досвідом, який чітко дав зрозуміти, що політика "на кухні", " у маршрутках" - це просто безглузде базікання, на відміну від прийняття рішень "нагорі". Сьогодні ми мали змогу бути міністрами, головами штабів, президентом, і це не так просто як здається насправді, це дуже важка праця - приймати вірні рішення - одна із найважчих у світі. Адже від твого голосу залежить життя багатьох людей. І особисто для мені цей захід дав поштовх для бажання більш глибшого дослідження політики. Також він дав зрозуміти, що як важливо діяти у команді, особливо коли це стосується керівництва. Нам дорікали у тому, що ніякою командністю у нас і "не пахло", що це проста конкретизація фактів, і що ніякого вирішення проблеми ми не знайшли. І, здавалося, що критики було більше, ніж доповідей, але це не було образливо, аж ніяк. Критика була такою, що її хотілося слухати ще і ще. Вона стосувалася того, щоб направити нас у правильне русло, за що я і вдячна членам комісії.

Але як не як, серед ідей, які ми розглянули сьогодні були дійсно чудові реформи, які дозволили б вирішити хоч трохи військово-політичну кризу на Донбасі. Тому всім учасникам хочу сказати:"Не такі ми вже й безнадійні!".  Ми впоралися із своєю роботою, хоч і не на всі 100%. Загалом, сьогоднішній захід - це позитивний досвід, який я думаю ми не припинятимемо .

Аліна Носа (Роль – міністр закордонних справ, студентка 2 курсу факультету міжнародних відносин):

Особисто мені надзвичайно сподобалося моделювання засідання РНБО! Заходи такого типу є дуже цікавим і корисним елементом навчання, і саме завдяки таким заходам студенти отримують величезний практичний досвід. Окрім того, що це засідання було для нас надзвичайно пізнавальним, ми ще й отримали безліч яскравих вражень!

Глеба Олександр - студент 5 курсу факультету міжнародних відносин роль - ПРЕЗИДЕНТ. :Моделювання кризового засідання РНБОУ ще раз довело наскільки складно дійти консенсусу щодо вирішення того чи іншого завдання, навіть якщо учасники мають спільну мету – забезпечення національної безпеки і оборони України та збереження її територіальної цілісності. Складність полягала у тому, щоб розробити проект плану дій, який є реальним і до того ж прийнятним як з точки зору населення України, так і міжнародної спільноти. Саме балансування між цими стейкголдерами та врахування інтересів всіх структур, що представлені в РНБО, призвело до ухвалення поміркованого і збалансованого проекту. Це моделювання стало черговим шансом вдосконалити свої ораторські здібності, вміння логічної аргументації та досягнення компромісу.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.